www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nový Xbox by mohl nést hardware konzole Xbox 360

Nový Xbox by mohl nést hardware konzole Xbox 360
, , aktualita
Podle neověřených zpráv má nový Xbox Next, Xbox 720 (nebo jak se nyní chystaná konzole označuje) s kódovým označením Durango obsahovat hardware z konzole Xbox 360, což by mu zajistilo bezproblémovou kompatibilitu se staršími hrami. Tím by...
K oblíbeným
reklama
Podle neověřených zpráv má nový Xbox Next, Xbox 720 (nebo jak se nyní chystaná konzole označuje) s kódovým označením Durango obsahovat hardware z konzole Xbox 360, což by mu zajistilo bezproblémovou kompatibilitu se staršími hrami. Tím by Microsoft svým zákazníkům zajistil možnost hrát starší hry, což bude jistě plus zvláště pro ty, kteří starou konzoli doma nemají.

Kompatibilitu má zajistit jeden jediný SoC, čili jednočipové řešení, na němž budou běžet tituly pro Xbox 360. Dostali bychom tak dvě konzole v jedné a pro Microsoft to jistě nebude tak složitá ani nákladná implementace, vždyť hardware konzole Xbox 360 je z roku 2005 a v té době byly ve světě PC aktuální Pentia "Prescott" či "Conroe" nebo architektura K8 v případě AMD.

Microsoft společně s AMD a IBM navrhl SoC konzole Xbox 360 již před třemi lety a tento čip tak zahrnuje procesor grafické jádro ATI Xenos a paměťový řadič GMCH pro grafiku i CPU. Tehdy byl vyráběn pomocí 40nm procesu, což může být nyní už jinak, přičemž pokročilejší výrobní proces by přinesl mimo jiné snížení nákladů.

Durango by tedy touto vlastností získalo výhodu nad svým hlavním rivalem PlayStation 4, který bude spoléhat na cloudových technologiích, jež mají umožnit hraní her pro PS3. Otázkou je, jak rozhodnutí Microsoftu ovlivní cenu a zda bude mít vůbec nějaký dopad na rozhodnutí zákazníků ohledně koupě nové konzole. To ale ostatně sami uvidíme nejspíše na veletrhu E3, který je plánován na 11. června.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů