www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA chystá GTX TITAN II i GTX 960

NVIDIA chystá GTX TITAN II i GTX 960
, , aktualita
Dva velmi zajímavé produkty, jeden pro uživatele hledající dobrý poměr ceny a výkonu a druhý pro ty, kteří chtějí především výkon, si chystá společnost NVIDIA. Jde o zbrusu nový TITAN II a GTX 960 založené na architektuře Maxwell.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA je se svými kartami GeForce GTX 980 a 970 úspěšná, přičemž ty nabízí oproti předchozí generaci velmi dobrou účinnost, respektive výkon na watt, ačkoliv jsou stále vyráběny 28nm procesem. NVIDIA však evidentně nechce čekat na to, až konečně bude k dispozici 20nm nebo jiný pokročilejší proces, s jehož nástupem jsou velké problémy a chystá se použít 28nm i pro výrobu čipů GM200, jež by se logicky měly stát základem nových karet GeForce GTX TITAN. Nové karty se tak mají jmenovat TITAN II a o nich se již zmiňuje databáze SiSoftu.

GM200 budou dle dostupných informací čipy zabírající plochu 551 mm2, na niž se vejde celkem 3072 CUDA jader. Očekávat pak můžeme 384bitové rozhraní pro paměti GDDR5 a bezztrátovou kompresi textur. Paměti přitom má být 12 GB, čili dvojnásobek v porovnání s první generací karet TITAN. Za tím můžeme vidět nástup nových monitorů s rozlišením 4K nebo dokonce i 5K. Co se týče taktů, základem je 1100 MHz a díky turbu může čip pracovat až na vysokých 1390 MHz. Paměti však mají pracovat pouze na 6 GHz, zatímco dnes je u hi-endu obvyklý takt i přes 7 GHz.

Co se týče údajně chystané GeForce GTX 960, o ní se podobně jako v jiných případech dozvíme na základě popisu transporovaných balíků, tentokrát z Číny do Dillí. Nová střední třída firmy NVIDIA má nabídnout 4 GB paměti na 256bitovém rozhraní, přičemž se očekávalo, že to budou spíše 3 GB na užším rozhraní. Dle popisu nákladu má GTX 960 pracovat na 993 MHz a paměti GDDR5 pak na 6 GHz. Nedozvíme se ale to podstatné, čili zdabude GTX 960 založena na architektuře Maxwell, a tedy čipu GM204, nebo půjde stále o Kepler. To by bylo možné, však recyklace starých čipů je ve světě grafických karet běžná věc, ale NVIDIA by tím rozhodně nikoho nenadchla.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře