NVIDIA DLSS v dalších 10 hrách: Crysis Remastered i Baldur's Gate 3

NVIDIA DLSS v dalších 10 hrách: Crysis Remastered i Baldur's Gate 3
, , aktualita
V poslední době se podpora technologie NVIDIA DLSS rychle rozšiřuje, ostatně v září byla přidána do dalších 28 her a nyní se dočkává deset dalších titulů, které lze už považovat za celkově známější. Ale ne vždy nové.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA DLSS bude tak s novým přírůstkem podporována již ve 120 hrách a nově tu jsou tituly jako Back 4 Blood, Baldur's Gate 3, Chivalry 2, Crysis Remastered Trilogy, Rise of the Tomb Raider, Shadow of the Tomb Raider, Sword and Fairy 7, F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch či Swords of Legends Online.
 
 
Dočkají se tak i starší hry, mezi něž můžeme počítat Crysis a nebo také Rise of the Tomb Raider z roku 2015, který dostane stejně jako Shadow of the Tomb Raider do vínku DLSS ve verzi 2.x. Právě Shadow of the Tomb Raider totiž dříve podporoval jen verzi 1.x, jejíž výstup byl jak dobře známo méně kvalitní, takže taková aktualizace rozhodně má smysl. 
 
To vše se týká nových ovladačů 496.13, jež nastoupily namísto starších 472.12 a jak dobře víme, NVIDIA v nich už nepodporuje grafické karty generace Kepler (GeForce GTX 600 a většinu GeForce GTX 700).
 
 
Na druhou stranu je tu jedna horká novinka s podporou DLSS, a sice Back 4 Blood, duchovní nástupce Left 4 Dead, čili další FPS, v níž budeme kosit zombíky, a to online v multiplayeru. Očekávat tu můžeme dle oficiálních benchmarků obvyklý nášup snímkovací frekvence, ovšem pozor, ve všech dnes zveřejněných testech NVIDIA použila režim Performance, čili nižší kvalitu DLSS. 
 
 
Dále tu máme ne novinku, ale dosud nevydaný titul Baldur's Gate, který je už asi rok v předběžném přístupu a jeho vydání v hotové finální verzi je zatím v nedohlednu (2022?). I ten bude podporovat DLSS, a to pod Vulkanem, přičemž v testu můžeme vidět na rozdíl od Back 4 Blood až dvojnásobné FPS. 
 
Lze očekávat, že DLSS nabídne nová velká aktualizace Baldur's Gate, která má být k dispozici od tohoto týdne a Larian Studios slibují, že bude dosud největší ze všech. Ostatně půjde o cca 60 GB nových dat. 
 
 
Dále NVIDIA sama sděluje, že čínské RPG Sword and Fairy 7, bude uvedeno na trh 21. října s ray tracovanými odrazy, stíny, ambientní okluzí, kaustikou a ReSTIR (Spatiotemporal Importance Resampling for Many-Light Ray Tracing) pro globální osvětlení. DLSS v něm přinese někdy i více než dvojnásobný výkon, pro Swords of Legends Online platí cca 60% růst výkonu a ve F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch dokonce i trojnásobek. 
 
 
Pokračovat můžete na blog NVIDIE, kde má každá z novinek svůj prostor a dále jsou tam i srovnávací videa ukazující kvalitu zobrazení bez DLSS a s ním. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ASML: cesta z boudy ke světové dominanci ASML: cesta z boudy ke světové dominanci
Existuje mnoho známých firem, které začaly velice skromně v garážích či nuzných přístřešcích a asi nejznámější je v tomto ohledu Apple. My se ale nyní zaměříme na firmu, bez níž by ani Apple nebyl tam, kde je nyní. Jde o holandskou ASML.
Dnes, článek, Jan Vítek
Bitcoin se dostal už i na burzu v New Yorku, obchoduje se jako futures kontrakt Bitcoin se dostal už i na burzu v New Yorku, obchoduje se jako futures kontrakt
Kryptoměny sice v mnoha lidech nebudí důvěru, což mnohdy platí i pro Bitcoin, ale poslední dobou se zdá, že ho veřejnost přeci jen začíná akceptovat. Dokonce se s ním fe formě futures kontraktů začalo obchodovat i na newyorské burze NYSE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
QNAP nabízí tenký přenosný NASbook TBS-464 pro čtyři SSD QNAP nabízí tenký přenosný NASbook TBS-464 pro čtyři SSD
Díky moderním SSD v podobě M.2 kartiček je možné tvořit také pozoruhodně malé NAS servery, které společnost QNAP nabízí již delší dobu coby NASbook. Nyní je tu nový model pro čtyři M.2 SSD, a sice TBS-464.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: Apple přinutíme se vrátit nabídkou lepších produktů, než mají sami Gelsinger: Apple přinutíme se vrátit nabídkou lepších produktů, než mají sami
Intel ústy svého šéfa Patricka Gelsingera přiznal, že nezvládl nabídnout takové čipy, které by dokázaly konkurovat dnešní úrovni čipů tvořených samotným Applem. Nicméně Intel hodlá Apple přinutit k návratu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů
Atomovka proti asteroidu: nakonec přeci jen dobrý nápad? Atomovka proti asteroidu: nakonec přeci jen dobrý nápad?
V posledních desetiletích vědci varovali, že pokus rozmetat asteroid jaderným výbuchem by nemusel být zrovna vhodný a spíše by mohl celý problém ještě zhoršit. Simulace z Lawrence Livermore National Laboratory ale tvrdí něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře