www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA GeForce GTX 980 Ti: přijde s označením GM200-310

NVIDIA GeForce GTX 980 Ti: přijde s označením GM200-310
, , aktualita
Chystaná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 980 Ti je chystána jako případná odpověď na nové Radeony od AMD a založena bude skutečně na čipu GM200. Konkrétně tedy půjde o čip s označením GM200-310.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce GTX 980 Ti by tak měla využívat v podstatě stejné GPU jako karta NVIDIA GeForce GTX TITAN X, ale to už ostatně víme dlouho. Můžeme ale už také začít uvažovat o ceně nové karty, která by se měla pohybovat kolem 600 až 650 USD, takže pravděpodobně na trhu nenahradí kartu GeForce GTX 980 na její 550dolarové pozici. To jsou ale zatím pouhé spekulace, však se zatím ještě neví nic o přesných specifikacích, tedy alespoň nic jistého.

Není tedy jisté ani to, zda GTX 980 Ti bude mít stejný počet CUDA jader jako GTX TITAN X, ale je to velmi pravděpodobné. Však nová karta využije čip s trošku odlišným označením (TITAN X má čip GM200), ovšem to má i karta GTX 780 Ti v porovnání s GTX TITAN Black, a přesto mají obě karty stejný počet CUDA jader, tedy 2880.

Očekává se také, že GeForce GTX 980 Ti využije 6 GB paměti GDDR5, díky čemuž bude moci být výrazně levnější než TITAN X. Paměťové rozhraní by stále mělo být 384bitové. Očekává se také, že karta stejně jako GTX 980 nabídne pět obrazových výstupů a partneři NVIDIE by také měli mít tu volnost, aby hned po oficiálním představení karty mohli nabídnout vlastní upravené verze karty.

Jsou také dva možné termíny, kdy by se nová GTX 980 Ti mohla objevit na trhu. Dle jednoho názoru nás od jejího představení dělí jen několik týdnů, čili jde o horizont tvořený červnovým Computexem. To by odpovídalo tomu, že by si NVIDIA měla tuto kartu chystat jako odpověď na nové Radeony. Dle jiných má ale nová karta přijít na trh až na konci léta, a to z toho důvodu, že NVIDIA chce vymačkat z aktuálně dostupných GeForce GTX 980 a 970 maximum. Pokud má ale nová Titanium stát více než klasická GTX 980, pak by takový krok nedával smysl.

Zdroj: VideoCardz
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek