www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA HairWorks 1.1: 500.000 vlasů na jedné hlavě

NVIDIA HairWorks 1.1: 500.000 vlasů na jedné hlavě
, , aktualita
NVIDIA ukázala video z HairWorks verze 1.1, v němž jedna grafická karta renderuje realistické vlasy, a to v počtu půl milionu na jedné hlavě. Můžeme se tedy podívat na přiloženém videu, jak taková věc vypadá.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA HairWorks verze 1.1 dokáže tedy rozpohybovat 500.000 vlasů na jedné hlavě v reálném čase, na což stačí jedna karta NVIDIA GeForce GTX 980. Jedná se pochopitelně pouze o technologické demo, které ukazuje, co je HairWorks nové verze schopna zobrazit.

O HairWorks se diskutovalo a diskutuje především ve spojení s novým Witcher 3 a firma NVIDIA je kritizována za to, že na Radeonech funguje HairWorks podezřele pomalu. Nicméně funkce lze ve hře snadno vypnout, nebo si můžeme pohrát s dalším nastavením, které už přinese daleko snesitelnější daň v podobě poklesu výkonu. Další hra, která využívá HairWorks je Far Cry 4.


Na vypadu vypadají renderované lidské vlasy velice dobře a stejně tak i odlesky a stíny. Lze ale samozřejmě poznat, že jsou vykreslené grafickou kartou či prostě renderované počítačem, a to zvláště při bližším pohledu, kdy jsou jednotlivé vlasty až příliš silné a netvoří dokonalé křivky. Namísto toho jsou složeny z krátkých rovných kousků, takže jsou lámané, ale to lze poznat opravdu až zblízka.

Nicméně jde o slušný krok dopředu od modelů se 22.000 vykreslenými vlasy, takže můžeme vidět, že tato technologie se rychle vyvíjí.

Zdroj: wccftech

reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Včera, aktualita, Milan Šurkala