www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

NVIDIA, HP a Zotac žádají dočasné zrušení cla na dovážená GPU

NVIDIA, HP a Zotac žádají dočasné zrušení cla na dovážená GPU
, , aktualita
Cla na elektroniku dováženou z Číny uvalila ještě administrativa Donalda Trumpa, přičemž tato věc plně spadá do obchodní války mezi USA a Čínou, a to oficiálně ve snaze vrátit výrobu do USA. 
K oblíbeným
reklama
Řada výrobců tak přesunula své kapacity z Číny, ovšem ne zrovna do USA, jak si představoval bývalý prezident Donald Trump, ale do okolních zemí, jako je Vietnam, Laos, apod. V každém případě elektronika dovážená do USA z Číny podražila právě o zavedená cla, přičemž NVIDIAHP a Zotac nyní společně žádají, aby byla cla na GPU a výsledné produkty dočasně zrušena. 
 
 
US Trade Representative (USTR) totiž má uvažovat o tom, že pro některé produkty zřídí výjimku, takže je vyškrtne ze seznamu těch, pro něž platí nová cla a zmíněné společnosti chtějí, aby USTR do svého výběru zahrnula právě i GPU. A čím argumentují? 
 
Firmy říkají, že Čína je jednak hlavní základnou výrobců grafických karet a osobních počítačů a také má pod kontrolou těžbu vzácných zemin (55 % světové kapacity) a především vzácných nerostů (85 %), přičemž pouze v Číně existují i potřebné logistické řetězce, což dle Zotacu v podstatě znemožňuje případné přesídlení jeho výroby do jiných zemí. HP k tomu ještě přidává čínskou hojnou a relativně levnou pracovní sílu, kvůli níž je přesun výroby do jiných zemí obtížný a NVIDIA zase zmiňuje Covidem-19 pochroumanou celosvětovou logistiku a zvláště pak leteckou nákladní přepravu. 
 
NVIDIA dále upozorňuje, že společně s AMD využívá pro grafické výrobní kapacity v mnoha zemích, a to včetně Filipín, Malajsie či Tchaj-wanu. Právě v Číně ale probíhá "back-end" celé produkce, čili právě z ní jsou pak exportovány výsledné produkty do světa, a tak podléhají i novým clům, ačkoliv zdaleka nejde čistě o čínské zboží. 
 
Samotná USTR už na tyto požadavky reagovala, ale zatím jen tak, že musí celou věc pečlivě zvážit. Rozhodnutí totiž bude mít svůj vliv na ekonomiku či zájmy Spojených států. I proto se rozhodla, že bude posuzovat každou žádost zvlášť a zvažovat bude každou potenciálně udělenou výjimku. 
 
Zdroj: THW


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Meta hledá cestu, jak přinést NFT do Instagramu i Facebooku Meta hledá cestu, jak přinést NFT do Instagramu i Facebooku
Společnost Meta je další, která plánuje integraci NFT do svých platforem. Nemělo by ale jít jen o zobrazování profilových obrázků, ale také o systém pro vytváření a prodej NFT, tedy celé tržiště s nimi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Twitter zavádí podporu NFT, mohou se stát profilovými obrázky Twitter zavádí podporu NFT, mohou se stát profilovými obrázky
Snad každým dnem se objeví firma, která ohlásí zavedení podpory NFT. Nyní je to Twitter, který umožní připojit nakoupená NFT a zobrazit je jako profilové obrázky. Na síti mají být NFT jasně vidět.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Instagram Subscriptions: tvůrci mohou zavádět předplatné Instagram Subscriptions: tvůrci mohou zavádět předplatné
Sociální síť Instagram společnosti Meta zavádí možnost předplatného. V podstatě tak reaguje na server OnlyFans nebo Patreon. Tvůrci obsahu si tak mohou pro své sledující připravit předplatné pro exkluzivní obsah.
22.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď Soleil dokončila svou první samostatnou plavbu Autonomní loď Soleil dokončila svou první samostatnou plavbu
Všeobecná autonomní doprava je sice stále hudbou vzdálené budoucnosti, přesto se už objevují první úspěšné projekty, které umožňují samostatný pohyb v reálném prostředí. V Japonsku takto nyní pluje trajekt Soleil.
22.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
První filmové studio ve vesmíru? Modul se má připojit k ISS v roce 2024 První filmové studio ve vesmíru? Modul se má připojit k ISS v roce 2024
Po oběžné dráze Země už za pár let může obíhat první skutečně kosmické filmové studio. Za projektem stojí společnost Space Entertainment Enterprise, která plánuje, že by se modul s filmovým studiem mohl k ISS připojit v roce 2024.
21.1.2022, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře