www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA LDAT a PCAT: nástroje pro přesnější testy grafických karet

NVIDIA LDAT a PCAT: nástroje pro přesnější testy grafických karet
, , aktualita
NVIDIA slíbila, že vybrané servery od ní získají nové nástroje LDAT a PCAT, které poslouží k přesnějšímu testování grafických karet. Jedná se jednak o nástroj pro analýzu zpoždění od vstupu po výstup a pak o analýzu spotřeby.
K oblíbeným
reklama
Celkově pak nástroje LDAT a PCAT tvoří výsledný NVIDIA Reviewer Kit, který je připraven pro vybrané recenzenty, a to velice pravděpodobně ty, kteří od NVIDIE dostanou také její referenční verze nových karet. Rozepsané názvy ze zkratek přitom mluví samy za sebe: Latency and Display Analysis Tool (LDAT) a Power Capture Analysis Tool (PCAT), přičemž k tomu patří ještě příslušný software FrameView, který bude ukazovat mimo jiné právě i latence/zpoždění a spotřebu. 
 
 
Je zřejmé, že takové nástroje by měly fungovat nezávisle na tom, zda půjde o test GeForce či Radeonu a pokud je NVIDIA nebude chtít zpět, můžeme se těšit na přesnější testy. Právě včera přitom skončilo informační embargo na Reviewer Kit, takže se můžeme podívat na první ohlasy.  
 
 
Grafické karty jsou dnes napájeny ze samotného slotu PCIe x16 a z konektorů PCIe vedených přímo ze zdroje. Pro přesné měření spotřeby je tak v případě PCAT zapotřebí jednak adaptér, přes nějž se zapojí karta do slotu a pak samostatná deska, přes níž se ke kartě povede i napájení ze zdroje a navíc k ní zapojíme ještě adaptér pro PCIe x16. Ten pak na svém malém displeji ukáže celkovou aktuální spotřebu, ale to by pro opravdu podrobné testy nestačilo. Máme tu tak ještě rozhraní USB, přes které bude možné sledovat i napětí a proud, a to na jednotlivých konektorech i na 3,3V větvi. Samozřejmostí je možnost to vše zaznamenávat do časového grafu. 
 
 
NVIIDA LDAT zase využívá malou sondu, jejíž provedení s pouzdrem vyrobeným 3D tiskem dokazuje, že rozhodně nejde o produkt určený pro běžný trh. 
 
 
Pomocí této sondy bude možné měřit celkové zpoždění od vstupu po výstup. Na něm se tak pochopitelně nepodílí pouze grafická karta. Začíná to periferiemi (zde myší), pokračuje samotným PC s jeho OS, hrou, grafikou a jejím výstupem a končí to monitorem. 
 
 
 
Sonda se připojí přes USB a do sady kromě ní patří také modifikovaná myš Logitech G203, s jejíž pomocí tak sonda změří zpoždění od kliknutí tlačítka po vyvolanou změnu na displeji. 
 
 
Jde tak o velmi cenné nástroje pro tvorbu testů, které se jistě ukáží už v recenzích karet RTX 3080 a dalších. A zvláště LDAT může posloužit i při mnoha jiných testech monitorů či jiného hardwaru. Možná by šel upravit i pro testy periferií, ovšem ve své výchozí podobě je bohužel vázán právě na vstup jedné konkrétní myši.
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem
Od HyperX se na trh dostává nová herní myš, která představuje další odlehčený model využívající děravý plášť. HyperX Pulsefire Haste má také symetrické tělo, ovšem přesto se nebude hodit levákům stejně dobře jako pravákům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek