reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

NVIDIA má problém se značkou Hopper, nárokuje si ji firma Dish Network

, , aktualita
NVIDIA má problém se značkou Hopper, nárokuje si ji firma Dish Network
Společnost NVIDIA získala nového soupeře, kterého bychom uhádli jen těžko. Jde o společnost Dish Network, která pro své produkty používá značku Hopper a nyní nerada vidí, že ji chce využít i NVIDIA. 
NVIDIA má problém se značkou Hopper, nárokuje si ji firma Dish Network
NVIDIA si v roce 2019 zaregistrovala značku NVIDIA Hopper a chce ji využít pro nejbližší příští řadu grafických akcelerátorů, zatímco herní karty by měly patřit spíše do generace Lovelace. NVIDIA přitom jen pokračuje ve své tradici využívat příjmení průkopníků vědy a v tomto případě se tím snaží uctít památku Grace Hopper, průkopnice počítačových věd, která mimo jiné stojí i za programovacím jazykem COBOL.
 
 
Od NVIDIE přitom očekáváme, že už během nejbližších měsíců svou generaci Hopper představí, ovšem nyní musí řešit problém spojený s využitím této značky, kterou si nárokuje firma Dish Network, neboť ji už delší dobu využívá pro své produkty z řad DVR a satelitních přijímačů. Nelze tak říci, že by šlo o produkty, které bychom si mohli plést s pokročilými akcelerátory založenými na 5nm čipech, nicméně to už je otázka soudní pře a případného vyrovnání mezi oběma firmami a také tu nejde pouze o samotná GPU.
 
Dish Network podala v této věci protest u US Patent and Trademark Office (USPTO) už 23. dubna minulého roku s tím, že produkty Hopper od NVIDIE by si lidé mohli plést s jejími produkty Hopper, Hopper Go, Hopper Duo, Hopper Plus a dalšími. Na straně NVIDIE je zase značka Hopper spojena jednak se samotnými čipy a výslednými akcelerátory, pak i různým softwarem, cloudovými službami či jistými "LCD devices". 
 
Dle informací serveru THW obě strany už od května 2021 jednají o způsobu vyrovnání, což kupodivu trvá až dodnes, neboť 23. prosince byla stanovena další lhůta 60dní, do jejich uplynutí (22. únor) se NVIDIA s Dish Network pokusí dohodnout. Dá se přitom říci, že NVIDII tlačí čas právě kvůli očekávanému oficiálnímu představení generace Hopper, takže uvidíme, jak tento případ dopadne a zda se NVIDIA nakonec nerozhodne využít jinou značku. 


reklama
reklama
reklama