NVIDIA nejspíš umožní rozlišit GeForce s omezovačem těžby Etherea

NVIDIA nejspíš umožní rozlišit GeForce s omezovačem těžby Etherea
, , aktualita
Hodnota Etherea stále stoupá a s ní i zájem o grafické karty, které mají v případě NVIDIE již brzy dostat omezovač výkonu těžby této kryptoměny. Nyní se od Igora Wallosseka dozvídáme, jak by to mělo být s označením. 
K oblíbeným
reklama
Už to vypadalo, že NVIDIA vypustí na trh nové verze GeForce RTX 3000 "Ampere" (snad až na RTX 3090) vybavené omezovačem výkonu těžby Etherea, aniž by nám dala před koupí šanci snadno zjistit, zda jde ještě o starou verzi, či právě novou. Hráčům, kteří nehodlají těžit, to může být vcelku jedno, neboť ti budou moci být ostatně rádi už jen za to, že se dostanou alespoň k nějaké kartě. Těžaři se ale pochopitelně budou pídit po starších verzích. 
 
 
Dle Igor's Lab se tak NVIDIA nakonec rozhodla, že umožní nové verze karet nějakým způsobem označit, ale ještě se má řešit to, jakým způsobem se tak stane. NVIDIA tak už o tom má jednat se svými AIB partnery, což je ostatně další známka toho, že nové verze karet opravdu nastoupí. 
 
Dozvídáme se, že NVIDIA možná nechá rozhodnutí zcela na AIB výrobcích, kteří si tak sami určí, jak budou nové karty označeny, přičemž nějakým způsobem prý označeny musí být. Ostatně toto označení může být pouze přechodné, neboť výkonné a moderní GeForce se na skladech obchodů stejně neohřejí, takže brzy po nástupu nových verzí už bude jasné, že nově prodávané karty budou mít omezovač. Na druhou stranu, je tu ještě pozdější možný bazarový prodej, v němž by se hodilo mít také možnost rozlišit starou a novou verzi karty.
 
Dle starších zpráv by nové verze GeForce měly dorazit někdy v polovině tohoto měsíce, ale to samozřejmě není jisté. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek