www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX TITAN X

NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX TITAN X
, , aktualita
Karta, která plnila stránky zpravodajských serverů, je konečně tu. Jde o model GeForce GTX TITAN X, nejvýkonnější jednočipovou kartu od společnosti NVIDIA, která nabídne celých 3072 CUDA jader.
K oblíbeným
reklama
Tím o polovinu předčí kartu GeForce GTX 980, která má 2048 CUDA jader a nyní je tedy na společnosti AMD, aby přišla s odpovědí. Tou se má stát karta Radeon R9 390X.

Nový TITAN X je založen na grafickém čipu GM200, a to jako vůbec první karta. Stále jde o 28nm technologii a opravdu velké GPU s 3072 CUDA jádry, 192 TMU a 96 ROP. Karta také využívá širší paměťové rozhraní než slabší GTX 980 a 970, a to 384bitové pro GDDR5 s kapacitou 12 GB a pracovní frekvencí 7 GHz (efektivně).

Výkon karty je 7,1 TFLOPS, což je v porovnání s TITAN Black výrazný pokrok, neboť ta má 5,1 TFLOPS. GeForce GTX TITAN X si přitom zachoval spotřebu 250 W, takže je zřejmé, že je mnohem efektivnější než předchozí generace. Dle očekávání pak dostal cenovku 999 USD, takže jde o velmi drahou kartu s cenovkou cca 32000 Kč s DPH.

NVIDIA také mluvila o budoucnosti, a to konkrétně o další generaci čipů Pascal. Ty mají nabídnou 3D paměti a technologii NVLink a přinést opravdový pokrok týkající se paměťové propustnosti. Evidentně půjde o něco podobného, co se AMD chystá nabídnout v očekávané generaci Radeonů R9 300, čili paměti HBM. Pascal má také nabídnout dvojnásobný výkon v plovoucí řadové čárce oproti Maxwellu a celkový výkon má být prý dokonce až desetinásobný, a to díky zmíněné technologii NVLink pro propojení více GPU. To zatím samozřejmě nelze potvrdit a jedná se o teoretické úvahy, ale jisté je, že v příštích letech by se grafické karty měly hnout výrazně dopředu, a to díky novým typům paměti, pokročilým výrobním procesům, DirectX 12, adaptivní synchronizaci a dalším technologiím.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku
Dle ujištění Intelu měl být nedostatek jeho procesorů už dávno věcí minulosti, ovšem přímo od něj jsme se nedávno dozvěděli, že stále trvá. Dle OEM výrobců se to navíc v nejbližší budoucnosti nezmění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář