www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX TITAN X

NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX TITAN X
, , aktualita
Karta, která plnila stránky zpravodajských serverů, je konečně tu. Jde o model GeForce GTX TITAN X, nejvýkonnější jednočipovou kartu od společnosti NVIDIA, která nabídne celých 3072 CUDA jader.
K oblíbeným
reklama
Tím o polovinu předčí kartu GeForce GTX 980, která má 2048 CUDA jader a nyní je tedy na společnosti AMD, aby přišla s odpovědí. Tou se má stát karta Radeon R9 390X.

Nový TITAN X je založen na grafickém čipu GM200, a to jako vůbec první karta. Stále jde o 28nm technologii a opravdu velké GPU s 3072 CUDA jádry, 192 TMU a 96 ROP. Karta také využívá širší paměťové rozhraní než slabší GTX 980 a 970, a to 384bitové pro GDDR5 s kapacitou 12 GB a pracovní frekvencí 7 GHz (efektivně).

Výkon karty je 7,1 TFLOPS, což je v porovnání s TITAN Black výrazný pokrok, neboť ta má 5,1 TFLOPS. GeForce GTX TITAN X si přitom zachoval spotřebu 250 W, takže je zřejmé, že je mnohem efektivnější než předchozí generace. Dle očekávání pak dostal cenovku 999 USD, takže jde o velmi drahou kartu s cenovkou cca 32000 Kč s DPH.

NVIDIA také mluvila o budoucnosti, a to konkrétně o další generaci čipů Pascal. Ty mají nabídnou 3D paměti a technologii NVLink a přinést opravdový pokrok týkající se paměťové propustnosti. Evidentně půjde o něco podobného, co se AMD chystá nabídnout v očekávané generaci Radeonů R9 300, čili paměti HBM. Pascal má také nabídnout dvojnásobný výkon v plovoucí řadové čárce oproti Maxwellu a celkový výkon má být prý dokonce až desetinásobný, a to díky zmíněné technologii NVLink pro propojení více GPU. To zatím samozřejmě nelze potvrdit a jedná se o teoretické úvahy, ale jisté je, že v příštích letech by se grafické karty měly hnout výrazně dopředu, a to díky novým typům paměti, pokročilým výrobním procesům, DirectX 12, adaptivní synchronizaci a dalším technologiím.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž
Společnost Intel vypustila do světa nové modely počítačů Next Unit of Computing, a sice NUC 8 Pro "Provo Canyon". Jde o řadu určenou pro podniky, která slibuje vysoký výkon v malém provedení 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V
Společnost FSP ve svém stánku na letošním CES měla také nenápadně vypadající napájecí zdroj, který by ale mohl představovat počátek zásadní změny. Jedná se totiž o nový standard ATX12VO.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž
I když společnost AMD jistě mnohé potěšila tím, že umožnila výrobcům karet zvednout takty GPU i pamětí, vnesla tím zároveň na trh zmatek. K zákazníkům se mohou dostat karty s různými BIOSy a to je potíž.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů