www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX TITAN X

NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX TITAN X
, , aktualita
Karta, která plnila stránky zpravodajských serverů, je konečně tu. Jde o model GeForce GTX TITAN X, nejvýkonnější jednočipovou kartu od společnosti NVIDIA, která nabídne celých 3072 CUDA jader.
K oblíbeným
reklama
Tím o polovinu předčí kartu GeForce GTX 980, která má 2048 CUDA jader a nyní je tedy na společnosti AMD, aby přišla s odpovědí. Tou se má stát karta Radeon R9 390X.

Nový TITAN X je založen na grafickém čipu GM200, a to jako vůbec první karta. Stále jde o 28nm technologii a opravdu velké GPU s 3072 CUDA jádry, 192 TMU a 96 ROP. Karta také využívá širší paměťové rozhraní než slabší GTX 980 a 970, a to 384bitové pro GDDR5 s kapacitou 12 GB a pracovní frekvencí 7 GHz (efektivně).

Výkon karty je 7,1 TFLOPS, což je v porovnání s TITAN Black výrazný pokrok, neboť ta má 5,1 TFLOPS. GeForce GTX TITAN X si přitom zachoval spotřebu 250 W, takže je zřejmé, že je mnohem efektivnější než předchozí generace. Dle očekávání pak dostal cenovku 999 USD, takže jde o velmi drahou kartu s cenovkou cca 32000 Kč s DPH.

NVIDIA také mluvila o budoucnosti, a to konkrétně o další generaci čipů Pascal. Ty mají nabídnou 3D paměti a technologii NVLink a přinést opravdový pokrok týkající se paměťové propustnosti. Evidentně půjde o něco podobného, co se AMD chystá nabídnout v očekávané generaci Radeonů R9 300, čili paměti HBM. Pascal má také nabídnout dvojnásobný výkon v plovoucí řadové čárce oproti Maxwellu a celkový výkon má být prý dokonce až desetinásobný, a to díky zmíněné technologii NVLink pro propojení více GPU. To zatím samozřejmě nelze potvrdit a jedná se o teoretické úvahy, ale jisté je, že v příštích letech by se grafické karty měly hnout výrazně dopředu, a to díky novým typům paměti, pokročilým výrobním procesům, DirectX 12, adaptivní synchronizaci a dalším technologiím.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce
Britské bankovky by nás asi vůbec nezajímaly, nicméně tentokrát uděláme trochu výjimku, neboť na novou 50librovsku se dostane vědec, který pomáhal definovat umělou inteligenci i vyhrát 2. světovou válku. Alan Turing.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek