www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA oficiálně představila kartu GeForce GTX 780

NVIDIA oficiálně představila kartu GeForce GTX 780
, , aktualita
Společnost NVIDIA představila světu svou nejnovější grafickou kartu, o níž se píše také v našem dnešním preview. Jedná se o odlehčnou GeForce GTX TITAN založenou na stejném 28nm čipu GK110, jenž však nemá plných 2688 CUDA jader a 224 TMU,...
K oblíbeným
reklama
Společnost NVIDIA představila světu svou nejnovější grafickou kartu, o níž se píše také v našem dnešním preview. Jedná se o odlehčnou GeForce GTX TITAN založenou na stejném 28nm čipu GK110, jenž však nemá plných 2688 CUDA jader a 224 TMU, ale 2304 CUDA jader a 192 TMU. Karta si však ponechala 384bitové rozhraní, na něž je připojeno 3 GB paměti GDDR5.

Co se týče taktů, pak výchozí frekvence GPU je 863 MHz a díky GPU Boost až 900 MHz a paměti pracují na 6 GHz (efektivně). To vše za doporučenou cenu 650 USD, která je tak mnohem nižší než u TITANu.

Ihned po uvolnění NDA začali ostatní výrobci jako obvykle ihned rozesílat své tiskovky a jako jedna z prvních reagovala firma MSI. Ta představila jeden model s prostým označením GeForce GTX 780 a výchozími takty.

Dále se samozřejmě nemohl zapomenout ZOTAC, jenž představil model se stejným označením jako MSI a rovněž s výchozími takty. A jak je vidět, obě tyto verze využívají také referenční chladič. Asus si připravil také svou GeForce GTX 780 s referenčním chladičem, ovšem tato firma udává takt GPU na 902 MHz, ale už neuvádí, zda jde o maximální nebo základní.

Zato Gigabyte si připravil hned dvě verze, a to základní GV-N780D5-3GD-B a GTX 780 WindForce OC (GV-N780OC-3GD), kde druhý model s lepším chladičem má zvýšené takty, čili jádro na 954 MHz a 1006 MHz GPU Boost. A pak můžeme zmínit ještě firmy Galaxy (opět referenční verze), KFA2 s tou samou nabídkou, ovšem EVGA se pochlapila a nabídla rovnou sedm modelů - čtyři s chladičem ACX a tři s referenčním chladičem. Mezi nimi samozřejmě nechybí ani pár přetaktovaných modelů a všechny jsou uvedeny zde.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář