www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA ohlásila low-endovou GeForce GT 720

NVIDIA ohlásila low-endovou GeForce GT 720
, , aktualita
Od společnosti NVIDIA očekáváme představení nové generace výkonných grafických karet, které už budou založeny na architektuře Maxwell. Ještě předtím se však na trh dostane low-end v podobě GT 720.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA tedy včera představila volně prodávanou kartu GeForce GT 720, která tak bude k dispozici pro běžné zákazníky v různých podobách od mnoha výrobců. Čip GeForce GT 720 je založen na jádře GK208 stejně jako například GT 710, GT730, GT 630 a GT 640. Nejde tedy o zbrusu nový čip.

GeForce GT 720 se skládá ze 192 CUDA jader pracujících na 797 MHz a k dispozici má v případě základní verze 1 GB paměti DDR3 na 64bitovém rozhraní. Paměti pracují na 1600 MHz DDR. NVIDIA předpokládá, že většina karet bude zabírat jeden slot, což je tedy samozřejmé, ale budou mít také poloviční velikost a pasivní chlazení, neboť celá karta si má vzít maximálně 19 W. Cena se pak bude pohybovat pod 50 dolary.

Oznámení firmy NVIDIA jako obvykle ihned následovaly tiskovky od různých výrobců grafických karet. Je to například Manli, Palit, Gainward, EVGA, Asus nebo MSI. Všichni tito výrobci skutečně nabízí karty s pasivním chlazením a v poloviční výšce, ovšem ne všechny zabírají pouze jeden slot. Navíc taková EVGA nabídne i verzi se 2 GB paměti, stejně jako ZOTAC a Gainward představil i model s aktivním chlazením, ovšem nepřetaktovaný.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů