reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

NVIDIA ohlásila low-endovou GeForce GT 720

, , aktualita
NVIDIA ohlásila low-endovou GeForce GT 720
Od společnosti NVIDIA očekáváme představení nové generace výkonných grafických karet, které už budou založeny na architektuře Maxwell. Ještě předtím se však na trh dostane low-end v podobě GT 720.
NVIDIA ohlásila low-endovou GeForce GT 720
NVIDIA tedy včera představila volně prodávanou kartu GeForce GT 720, která tak bude k dispozici pro běžné zákazníky v různých podobách od mnoha výrobců. Čip GeForce GT 720 je založen na jádře GK208 stejně jako například GT 710, GT730, GT 630 a GT 640. Nejde tedy o zbrusu nový čip.

GeForce GT 720 se skládá ze 192 CUDA jader pracujících na 797 MHz a k dispozici má v případě základní verze 1 GB paměti DDR3 na 64bitovém rozhraní. Paměti pracují na 1600 MHz DDR. NVIDIA předpokládá, že většina karet bude zabírat jeden slot, což je tedy samozřejmé, ale budou mít také poloviční velikost a pasivní chlazení, neboť celá karta si má vzít maximálně 19 W. Cena se pak bude pohybovat pod 50 dolary.

Oznámení firmy NVIDIA jako obvykle ihned následovaly tiskovky od různých výrobců grafických karet. Je to například Manli, Palit, Gainward, EVGA, Asus nebo MSI. Všichni tito výrobci skutečně nabízí karty s pasivním chlazením a v poloviční výšce, ovšem ne všechny zabírají pouze jeden slot. Navíc taková EVGA nabídne i verzi se 2 GB paměti, stejně jako ZOTAC a Gainward představil i model s aktivním chlazením, ovšem nepřetaktovaný.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
reklama
reklama