reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

NVIDIA představila SoC Tegra 4

, , aktualita
NVIDIA představila SoC Tegra 4
Společnost NVIDIA na MWC 2013 v Barceloně představila svou nejnovější jednotku SoC s názvem Tegra 4 a označila ji za světově nejvýkonnější mobilní procesor. prototyp telefonu Phoenix - 5" LCD 1080p, 8mm tloušťka, Tegra 4i, 4G LTE, Chimera...
NVIDIA představila SoC Tegra 4
Společnost NVIDIA na MWC 2013 v Barceloně představila svou nejnovější jednotku SoC s názvem Tegra 4 a označila ji za světově nejvýkonnější mobilní procesor.
prototyp telefonu Phoenix - 5" LCD 1080p, 8mm tloušťka, Tegra 4i, 4G LTE, Chimera


Konkrétně budou k dispozici dvě verze, a to plnohodnotná Tegra 4 (Wayne) a odlehčená verze Tegra 4i (Grey). Hlavní rozdíly vidíte na obrázku dole, kde je vše jasné, tedy až na jistý čip NVIDIA i500 (ten je v Tegra 4i integrovaný) a Chimera.

Tegra 4 tedy disponuje 4 + 1 jádrem Cortex-A15, 72jádrovou grafikou a modemem 4G LTE. Zrovna tento modem má představovat čip NVIDIA i500, který NVIDIA označuje za revoluční a velmi rychlý a rychlá má být také i díky výkonu nové Tegry kamera.

A zrovna o kameru se má starat architektura Chimera, která má poskytnout třeba možnost označení zabraného člověka, na nějž bude fotoaparát neustále ostřit, abychom jej pak mohli ihned a bez zpoždění vyfotit. Krom toho jsou zde i jiné funkce jako panoramatické snímky, HDR, různé efekty, atd. Chimera má prostě a jednoduše poskytnout dostatečný výkon pro takové záležitosti.

Krom toho má být Tegra 4 velmi úsporná, a to především při nenáročných operacích a v pohotovostním režimu, což je důležité zvlášť u telefonů.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
reklama
reklama