reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

NVIDIA předvedla ray tracing na systému s procesorem ARM

, , aktualita
NVIDIA předvedla ray tracing na systému s procesorem ARM
NVIDIA se také snaží rozšiřovat svůj ekosystém a nemá zájem nabízet podporu ray tracingu jen na klasických PC. Nyní tak předvedla, jak ray tracing funguje na platformě založené na procesoru ARM. 
NVIDIA předvedla ray tracing na systému s procesorem ARM
NVIDIA ukázala na Game Developers Conference konkrétně dvě dema, která jsou o technologiích GeForce RTX na platformě ARM, s níž má ostatně tato firma bohaté zkušenosti a do budoucna s ní počítá i v případě superpočítačů či počítačů pro automotive. Nyní ale jde evidentně o ray tracing ve hrách a NVIDIA chce ukázat, že ten může fungovat na mnohem širší základně zařízení. 
 
 
První demo využívá známý titul Wolfenstein: Youngblood, což je pochopitelná volba vzhledem k tomu, že tato hra je založena na id Tech 6 využívajícím OpenGL či Vulkan, neboli potřebné multiplatformní API. A pak je to demo The Bistro od Open Research Content Archive, které zase má být založeno na enginu Amazon Lumberyard (upravený CryEngine). NVIDIA ale mluví o tom, že The Bistro využívá její "sample framework". 
 
NVIDIA si vybrala jako hardwarový základ armovou platformu firmy MediaTek, a sice konkrétně procesor Kompanio 1200, ovšem samotnou grafiku pochopitelně zpracovával její čip, a to GeForce RTX 3060, přičemž ti vše běželo pod Linuxem. 
 
 
Platformy ARM mají dle nastíněného plánu získat možnost využívat pět klíčových technologií, které patří do rodiny NVIDIA RTX. Jde jednak o známý Deep Learning Super Sampling (DLSS), dále tu je globální osvícení i přímé osvícení (RTX Global Illumination a RTX Direct Illumination), ostranění šumu (NVIDIA Optix AI-Acceleration Denoiser) a nakonec RTX Memory Utility, která optimalizuje využití grafické paměti ze strany aplikací. 
 
NVIDIA tu ale přece jen necílí pouze na hry, ale také na automotive, kde někteří výrobci využívají v rámci infotainmentu Unreal Engine, jak prozradil Nick Penwarden (vice president of engineering, Epic Games). Jinak se ale prozatím mluví jen obecně o nově se otevírajících možnostech pro vývojáře, větší variabilitě platforem, atp.  
 
Zdroj: NVIDIA


reklama
reklama
reklama