reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

nVidia prodala již 2 miliony chipsetů nForce4 SLI

, , aktualita
nVidia prodala již 2 miliony chipsetů nForce4 SLI
Generální manažer pro divizi platforem nVidia Drew Henry v rozhovoru pro Digitimes uvedl, že firmě se podařilo prodat již dva miliony chipsetů nVidia nForce4 SLI schopného dual-GPU režimu. Dvě grafické karty umožňují dosáhnout téměř dvojnásobného...
nVidia prodala již 2 miliony chipsetů nForce4 SLI
Generální manažer pro divizi platforem nVidia Drew Henry v rozhovoru pro Digitimes uvedl, že firmě se podařilo prodat již dva miliony chipsetů nVidia nForce4 SLI schopného dual-GPU režimu. Dvě grafické karty umožňují dosáhnout téměř dvojnásobného výkonu. K tomu se pomalu blíží jak jsou průběžně vylepšovány ovladače karet nVidia ForceWare.V dubnu 2005 bylo prodáno již tři čtvrtě milionů nForce4 SLI chipsetů, ten byl představen v roce 2004. Tehdy byl určen pouze pro procesory AMD, později se ale objevila i verze pro procesory Intel. nForce4 SLI tvoří kolem 20-25% dodávek všech nVidia chipsetů.

Za velký rozmach může také výrazně snížená cena základních desek, která původně dosahovala $220, nyní je kolem $80-$90. Navíc se výrazně rozrostla nabídka SLI-ready grafických karet. Původně jimi byly cenově nejvýhodnější GeForce 6600GT a pak už podstatně dražší GeForce 6800GT a 6800 Ultra. Přímou podporu má dnes i GeForce 6600LE, která je velmi levným řešením. Další karty šestkové řady (vyjma modelů 6200TC a 6200 s 64 bitovými pamětmi) pro PCI-Express sběrnici podporují tzv. bridgeless SLI. To bylo přidáno do ovladačů ForceWare 77.72.

Zdroj: www.digitmies.com, www.xbitlabs.com
reklama
reklama
reklama