NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů

NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
, , aktualita
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
K oblíbeným
reklama
Tato informace přichází od analytika Mitche Stevese (RBC Capital Markets), dle nějž jde alespoň o 175 milionů dolarů, které získala NVIDIA prodejem karet GeForce RTX 3000 těžařům kryptoměn. Dle Bitcoin.com za tím stojí i to, že v průběhu prosince má nastoupit upgrade pro blockchain Etherea známý jako Ethereum 2.0, který má zvláště zohlednit těžbu na moderním a efektivním hardwaru, což Ampere prý splňuje, a tak je o tuto generaci velký zájem. 
 
 
Ovšem krom toho, že NVIDIA si může své karty prodávat komu chce, nejde dle jejích finančních výsledků o zas tak moc podstatnou částku. V rámci herního segmentu, do nějž pochopitelně budou patřit i těžařům prodané GeForce, NVIDIA v posledním kvartálu utržila 2,271 miliardy dolarů. Čili i tak měly na běžný trh putovat karty v hodnotě kolem 2,1 miliardy dolarů. 
 
Jde ale spíše o význam této zprávy v souvislosti s tím, jak se NVIDIA tváří a co říká o své frustraci, že nemůže hráčům nabídnout dostatek karet. GeForce jsou prostě a jednoduše především herní produkty, které by se měly dostat do rukou právě hráčům, s čímž NVIDIA navenek souhlasí a jistě i sama dobře ví, že přílišná závislost na velice vrtkavém zájmu těžařů se jí může vymstít, jako se jí ostatně vymstila právě před dvěma lety v době nástupu generace Turing. 
 
Tehdy ale byla situace na trhu odlišná. Vlna těžby kryptoměn přišla až spíše ke konci cyklu generace Pascal a její opadnutí způsobilo, že NVIDII zůstaly miliony starých GPU na skladě, a to v době, kdy už se chystala vypustit právě generaci Turing. Nyní zatím nic takového opravdu nehrozí. S odbytem zbývajících Turingů není žádný problém a nové Ampere se prodají hned, jak dorazí na trh, takže pokud NVIDIA jejich část může sama výhodněji prodat těžařům, proč by toho nevyužila? Na druhou stranu, zákazníci z řad hráčů to zase nemusí pochopit, což je zase jejich právo, jenomže jejich problém je zároveň ten, že aktuálně to NVIDII opravdu nemohou "natřít" tak, že natruc koupí konkurenční Radeon. Leda tak některý ze zbývajících prvních Navi.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku
Vodík je nejspíš jedním z řešení energetiky budoucnosti. V Kanadě proto zahajují výstavbu 88MW vodní elektrárny, která by měla produkovat zelený vodík a kyslík. Obojí by se mělo využívat v průmyslu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně
Adobe Flash se s námi před dvěma týdny rozloučil a poslední aktualizace vypnula možnost jeho přehrávání. To zatopilo těm, kteří ani po několika letech varování, že tento den přijde, nepřešli na jinou platformu. Třeba železniční systém v čínském Ta-lienu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala