NVIDIA sama končí s profily pro SLI, podporu nechá na herních vývojářích

NVIDIA sama končí s profily pro SLI, podporu nechá na herních vývojářích
, , aktualita
Technologie SLI a CrossFire se dnes už dají označit spíše za mrtvé, čemuž ostatně firmy NVIDIA a AMD šly naproti. Sama NVIDIA jde nyní ještě dále, neboť podporu SLI už nechce řešit a nechává ji čistě na herních vývojářích. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA se tak v podstatě zbavuje odpovědnosti za další využití technologie SLI, neboť přestane připravovat v rámci ovladačů příslušné SLI profily. S nástupem API DirectX 12 a Vulkan to totiž ani není nutné, neboť v rámci nich je možné, aby herní vývojáři nativně implementovali podporu této technologie, samozřejmě pokud budou chtít. A dá se tušit, že ve většině případů chtít ani nebudou, a to se navíc bavíme právě o hrách, které podporují zmíněná API. Takže lze očekávat, že podpora SLI v herních titulech bude výjimečná, ale uvidíme. 
 
 
NVIDIA mluví konkrétně o tom, že přestane připravovat SLI profily pro karty GeForce RTX 2000 a starší, a to od 1. ledna 2021. To ale neznamená, že pro RTX 3090 a budoucí GPU podporující SLI tyto profily připraví. Naopak, pro RTX 3090 nepřichystá už vůbec žádný a zde tak platí už od příštího týdne, kdy se RTX 3090 začne prodávat, že SLI bude možné zapnout pouze v případě, kdy ho bude sama hra nativně podporovat. A NVIDIA se chystá sama zapojit a povzbuzovat vývojáře k tomu, aby SLI zahrnuli do nabídky svých titulů. 
 
Jaká je však aktuální nabídka her pro DirectX 12 a Vulkan, které SLI nativně podporují? V případě DirectX 12 to jsou Shadow of the Tomb Raider, Civilization VI, Sniper Elite 4, Gears of War 4, Ashes of the Singularity: Escalation, Strange Brigade, Rise of the Tomb Raider, Zombie Army 4: Dead War, Hitman, Deus Ex: Mankind Divided, Battlefield 1 a Halo Wars 2.
 
Tituly s Vulkanem a SLI jsou pak následující: Red Dead Redemption 2, Quake 2 RTX, Ashes of the Singularity: Escalation, Strange Brigade a Zombie Army 4: Dead War.
 
A co využití SLI v neherních aplikacích, respektive spíše multi-GPU? V jejich případě SLI profily nejsou zapotřebí, takže se nic nemění. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA via VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů