NVIDIA sama končí s profily pro SLI, podporu nechá na herních vývojářích

NVIDIA sama končí s profily pro SLI, podporu nechá na herních vývojářích
, , aktualita
Technologie SLI a CrossFire se dnes už dají označit spíše za mrtvé, čemuž ostatně firmy NVIDIA a AMD šly naproti. Sama NVIDIA jde nyní ještě dále, neboť podporu SLI už nechce řešit a nechává ji čistě na herních vývojářích. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA se tak v podstatě zbavuje odpovědnosti za další využití technologie SLI, neboť přestane připravovat v rámci ovladačů příslušné SLI profily. S nástupem API DirectX 12 a Vulkan to totiž ani není nutné, neboť v rámci nich je možné, aby herní vývojáři nativně implementovali podporu této technologie, samozřejmě pokud budou chtít. A dá se tušit, že ve většině případů chtít ani nebudou, a to se navíc bavíme právě o hrách, které podporují zmíněná API. Takže lze očekávat, že podpora SLI v herních titulech bude výjimečná, ale uvidíme. 
 
 
NVIDIA mluví konkrétně o tom, že přestane připravovat SLI profily pro karty GeForce RTX 2000 a starší, a to od 1. ledna 2021. To ale neznamená, že pro RTX 3090 a budoucí GPU podporující SLI tyto profily připraví. Naopak, pro RTX 3090 nepřichystá už vůbec žádný a zde tak platí už od příštího týdne, kdy se RTX 3090 začne prodávat, že SLI bude možné zapnout pouze v případě, kdy ho bude sama hra nativně podporovat. A NVIDIA se chystá sama zapojit a povzbuzovat vývojáře k tomu, aby SLI zahrnuli do nabídky svých titulů. 
 
Jaká je však aktuální nabídka her pro DirectX 12 a Vulkan, které SLI nativně podporují? V případě DirectX 12 to jsou Shadow of the Tomb Raider, Civilization VI, Sniper Elite 4, Gears of War 4, Ashes of the Singularity: Escalation, Strange Brigade, Rise of the Tomb Raider, Zombie Army 4: Dead War, Hitman, Deus Ex: Mankind Divided, Battlefield 1 a Halo Wars 2.
 
Tituly s Vulkanem a SLI jsou pak následující: Red Dead Redemption 2, Quake 2 RTX, Ashes of the Singularity: Escalation, Strange Brigade a Zombie Army 4: Dead War.
 
A co využití SLI v neherních aplikacích, respektive spíše multi-GPU? V jejich případě SLI profily nejsou zapotřebí, takže se nic nemění. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA via VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek