reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NVIDIA se poprvé zmínila o GPU architektuře Volta

20.3.2013, Jan Vítek, aktualita
NVIDIA se poprvé zmínila o GPU architektuře Volta
Společnost NVIDIA si vypůjčila pro svou budoucí architekturu jméno dalšího známého vědce a tentokráte byla řada na Alessandra Voltu. Na GPU Technology Conference (GTC) totiž představila svou aktualizovanou roadmap, která ukazuje, že po dnešních...
Společnost NVIDIA si vypůjčila pro svou budoucí architekturu jméno dalšího známého vědce a tentokráte byla řada na Alessandra Voltu. Na GPU Technology Conference (GTC) totiž představila svou aktualizovanou roadmap, která ukazuje, že po dnešních čipech Kepler a budoucích Maxwell chystaných pro příští rok přijde řada na čipy Volta. U nich ale časová osa zatím neukazuje, kdy se jich asi tak dočkáme. Nasnadě je rok 2016.

NVIDIA u těchto čipů uvedla především to, že přijdou s tzv. Stacked DRAM. Jedná se o vrstvené paměťové čipy a již známou technologii, jenž na malé ploše má poskytnout velmi vysokou kapacitu. To by mělo dovolit jejich umístění bezprostředně vedle grafického čipu, díky čemuž budou nejspíše pod stejným heatspreaderem s GPU, ale především to má zajistit možnost dosáhnout propustnosti cca 1 TB/s. Zmíněné Maxwell mají zase nabídnout Unified Virtual Memory, což má procesoru dát možnost využít paměť na kartě jako vlastní RAM.

Prozatím jde tedy o plány do budoucna než o představení konkrétních produktů. Nicméně dnešní nejlepší grafické karty dosahují kolem 300 GB/s paměťové propustnosti, takže mez 1 TB/s nezní jako sci-fi. Budeme si ale muset počkat.

Zdroj: techPowerUp
reklama