reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

NVIDIA se poprvé zmínila o GPU architektuře Volta

, , aktualita
NVIDIA se poprvé zmínila o GPU architektuře Volta
Společnost NVIDIA si vypůjčila pro svou budoucí architekturu jméno dalšího známého vědce a tentokráte byla řada na Alessandra Voltu. Na GPU Technology Conference (GTC) totiž představila svou aktualizovanou roadmap, která ukazuje, že po dnešních...
NVIDIA se poprvé zmínila o GPU architektuře Volta
Společnost NVIDIA si vypůjčila pro svou budoucí architekturu jméno dalšího známého vědce a tentokráte byla řada na Alessandra Voltu. Na GPU Technology Conference (GTC) totiž představila svou aktualizovanou roadmap, která ukazuje, že po dnešních čipech Kepler a budoucích Maxwell chystaných pro příští rok přijde řada na čipy Volta. U nich ale časová osa zatím neukazuje, kdy se jich asi tak dočkáme. Nasnadě je rok 2016.

NVIDIA u těchto čipů uvedla především to, že přijdou s tzv. Stacked DRAM. Jedná se o vrstvené paměťové čipy a již známou technologii, jenž na malé ploše má poskytnout velmi vysokou kapacitu. To by mělo dovolit jejich umístění bezprostředně vedle grafického čipu, díky čemuž budou nejspíše pod stejným heatspreaderem s GPU, ale především to má zajistit možnost dosáhnout propustnosti cca 1 TB/s. Zmíněné Maxwell mají zase nabídnout Unified Virtual Memory, což má procesoru dát možnost využít paměť na kartě jako vlastní RAM.

Prozatím jde tedy o plány do budoucna než o představení konkrétních produktů. Nicméně dnešní nejlepší grafické karty dosahují kolem 300 GB/s paměťové propustnosti, takže mez 1 TB/s nezní jako sci-fi. Budeme si ale muset počkat.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama