www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA snižuje nároky pro udělení certifikace G-Sync Ultimate

NVIDIA snižuje nároky pro udělení certifikace G-Sync Ultimate
, , aktualita
Aktualizováno: NVIDIA už v podstatě prohrála souboj s AMD a volným standardem Adaptive-Sync, což sama přiznala tím, že jej sama adoptovala coby G-Sync Compatible. Stále tu však zůstává pravý G-Sync Ultimate, na nějž se ovšem nyní snižují nároky. 
K oblíbeným
reklama
Aktualizace: NVIDIA přišla se svým komentářem, v němž vysvětluje své rozhodnutí zmírnit požadavky na certifikování monitorů jako G-Sync Ultimate. Uvádí, že ji k tomu přiměly nové monitory využívající technologii OLED anebo také vícezónové podsvícení pomocí postranních diod (tzv. edge-lit), které v obou případech dosahují pozoruhodného kontrastu už při 600 či 700 nitech. G-Sync Ultimate také dle tohoto vyjádření nikdy vyloženě nevyžadovalo podsvícení s 1000 nity anebo certifikaci DisplayHDR 1000. Krom toho byl monitor Acer X34 S (pouze 400 nit a HDR 400) zařazen mezi G-Sync Ultimate omylem, což bylo napraveno. Dále už zpráva pokračuje v původním znění
 
Souboj mezi Adaptive-Sync (FreeSync) a G-Sync byl nerovný především kvůli tomu, že G-Sync s sebou navíc nese v případě monitorů nezanedbatelný náklad navíc v podobě ceny za potřebný hardwarový modul. Kvůli tomu se mohly a mohou pravým G-Sync pochlubit spíše jen drahé herní monitory, zatímco FreeSync dnes nabízejí monitory prodávané i doslova za pár tisíc korun. 
 
 
Výběr monitorů s G-Sync Ultimate nyní čítá jen 16 modelů, pokud NVIDIA eviduje všechny, a to především od společnosti Acer a Asus. Možná proto se tak NVIDIA na konci minulého roku rozhodla nároky na udělení této certifikace snížit, což se dalo zjistit už minulý týden na CES 2021, kdy byly představeny nové modely s VESA DisplayHDR 600 a G-Sync Ultimate.
 
Tato kombinace byla dříve nemyslitelná, protože pro G-Sync Ultimate daný monitor musel nabídnout DisplayHDR 1000, a tedy jas až 1000 nitů a dále pak i přímé zónové LED podsvícení, široký gamut i vysokou obnovovací frekvenci (v praxi 144 Hz a více). Ve výše odkazované tabulce ale nenajdeme rozlišené toho, jaké HDR daný monitor nabízí a dle tweetu od PC Monitors už nyní NVIDIA akceptuje dokonce i modely s DisplayHDR 400.
 
Tento server ostatně v posledních dnech do NVIDIE stále "šťouchá" a snaží se dosáhnout její reakce a vysvětlení toho, jaké jsou aktuální nároky na udělení certifikace G-Sync Ultimate. Ostatně je pravda, že NVIDIA dříve uváděla, že toto označení získají pouze monitory s DisplayHDR 1000. Aktuálně už v příslušné tabulce ale visí jen Lifelike HDR, do čehož se ale dá schovat v podstatě cokoliv, a to i HDR, které v podstatě žádný přínos nemá. 
 
Logické vysvětlení je to, že NVIDIA prostě chce, aby na G-Sync Ultimate dosáhlo více monitorů, ovšem zajímat nás bude především vyjádření samotné firmy, pokud ta vůbec nějaké přichystá. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala