reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

NVIDIA Tegra "Wayne" přijde s novou GeForce a Cortex-A15

, , aktualita
NVIDIA Tegra "Wayne" přijde s novou GeForce a Cortex-A15
Procesor, či přesněji SoC NVIDIA Tegra 3 "Kal-El" je již běžnou součástí dnešních mobilních zařízení a nyní se již začalo více mluvit také o jejím nástupci s kódovým označením Wayne. Jedná se již o 4. generaci čipu Tegra a jako taková se...
NVIDIA Tegra "Wayne" přijde s novou GeForce a Cortex-A15
Procesor, či přesněji SoC NVIDIA Tegra 3 "Kal-El" je již běžnou součástí dnešních mobilních zařízení a nyní se již začalo více mluvit také o jejím nástupci s kódovým označením Wayne. Jedná se již o 4. generaci čipu Tegra a jako taková se dočká moderních procesorových jader ARM Cortex-A15 "Eagle" a také zbrusu nového grafického jádra GeForce, nového paměťového řadiče a jiných vylepšení.

Co se týče procesorových jader, pak zde bude situace stejná jako u Tegra 3, čili půjde o čtyřjádrový procesor vybavený pátým, které bude určeno pro nenáročné operace a jeho účelem je především šetření energií. Nová grafika má být šestkrát rychlejší v porovnání s Tegra 3, což jí zajistí 72 stream procesorů a pak tu bude dvoukanálový paměťový řadič podporující DDR3L, LPDDR2 a LPDDR3.

Video engine má také zvládnout přehrávání videa v rozlišení až 2560 x 1440 a podporovat rozlišení až 4K. Vedle toho prý budeme moci také pořizovat několik fotografií ve vysokém rozlišení za sekundu, což má v dnešní době zvládat pouze SoC Intel Atom Z2460 "Medfield".

Tegra "Wayne" si tak najde cestu do budoucích chytrých telefonů a tabletů. My můžeme očekávat, že s tímto řešením přijde NVIDIA s velkou pompou na CES 2013, které je již za dvěřmi a představí je společně s SoC pro modemy "Grey". Oba čipy bude vyrábět tchaj-wanský TSMC svým 28nm procesem (28HPL).

Zdroj: X-bit labs
reklama
reklama
reklama