www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA už zase povolila přetaktování GeForce GTX 900M

NVIDIA už zase povolila přetaktování GeForce GTX 900M
, , aktualita
Aktualizováno: Před časem proběhl mezi společností NVIDIA a uživateli jejích grafických karet řady GeForce GTX 900M menší souboj o to, zda bude nebo nebude umožněno přetaktování těchto karet. Zdá se, že nyní nastalo nové kolo.
K oblíbeným
reklama
Tým vývojářů ovladačů se v únoru tohoto roku rozhodl, že nové ovladače GeForce 347.29 WHQL zamezí přetaktování karet GeForce GTX 900M, což bylo oznámeno s tím, že šlo stejně o chybu. Zástupce firmy k tomu řekl, že přetaktování mobilních karet je nebezpečné a uživatelé riskují zkrácení životnosti, vážné poškození počítače a celou řadu jiných negativních dopadů. NVIDIA prý nechtěla uživatele připravit o tuto funkci jen tak z plezíru, ale jejím záměrem tedy bylo ochránit jejich hardware. Nicméně na to se jí dostalo odpovědi, že uživatelé by měli mít možnost se sami rozhodnout, zda si chtějí vlastní kartu přetaktovat, nebo ne a klidně odpovědnost vezmou na sebe. Vyvinuli na NVIDII velký tlak, který byl účinný.

Jiný zástupce firmy tak přišel s vyjádřením, z nějž po odfiltrování marketingových vyjádření vyčteme, že NVIDIA slíbila opětovné umožnění přetaktování, což přinese další verze ovladačů. Ti, kteří nechtěli čekat, měli možnost přejít na starší verzi ovladačů 344.75. Záležitost tedy byla vyřešena ke spokojenosti uživatelů, jak se zdálo.

Nyní ale NVIDIA zase obrátila a opět znemožnila přetaktování, a to v ovladačích R350 a R352, tedy třeba ve verzi GeForce 352.86. Máme tu druhé kolo souboje NVIDIA vs. zákazníci, které opět vyhráli právě oni.

NVIDIA totiž někdy o víkendu uvolnila aktualizaci ovladačů, konkrétně GeForce 353.00 Hotfix, která má řešit pouze jednu věc, a sice "opravit opětovné znemožnění přetaktování některých mobilních GPU GeForce". Nabízí se otázka, na jak dlouho?

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek