reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

nVidia: "V roce 2008 se dočkáte GPU s 1 miliardou tranzistorů"

, , aktualita
nVidia: "V roce 2008 se dočkáte GPU s 1 miliardou tranzistorů"
Jen-Hsun Huang, nynější šéf a spoluzakladatel společnosti nVidia se trochu rozpovídal o VoIP, ale nezapomněl se zmínit i o grafických kartách v blízké budoucnosti. Podle jeho vize během 10 let už nepoznáme rozdíl mezi hrou a filmem. Je nutno...
nVidia: "V roce 2008 se dočkáte GPU s 1 miliardou tranzistorů"
Jen-Hsun Huang, nynější šéf a spoluzakladatel společnosti nVidia se trochu rozpovídal o VoIP, ale nezapomněl se zmínit i o grafických kartách v blízké budoucnosti. Podle jeho vize během 10 let už nepoznáme rozdíl mezi hrou a filmem. Je nutno říct, že některé dnešní hry vypadají opravdu skvěle, ale stále tam něco chybí. A předpokládá, že hardware, který by dokázal renderovat takový obraz jaký je ve filmech (vezměte si třeba digitální triky) v reálném čase, bude k dispozici tak za 10 let.


Jen Hsun Huang, ředitel nVidie

Aby bylo možné udělat tak výkonné čipy, je nutno použít stále více a více tranzistorů. Vždyť už dnes GeForce 7 a ATi Radeon X1800 překonávají hranici 300 milionů tranzistorů. Přitom první čip NV1 z roku 1993 měl pouhý milion tranzistorů.

Pro rok 2013 se už počítá s 5,4 miliardami tranzistorů. Když trochu pouvažujeme jakou spotřebu mají dnešní karty s pouhým jedním až třemi sty miliony tranzistorů, bude nutno někde udělat rázný krok. Výrobci procesorů už cestu našli, teď je řada na výrobcích GPU.

Zdroj: www.guru3d.com, www.infoworld.com
reklama
reklama
reklama