NVIDIA vypustila na trh malou desku s Tegra K1

NVIDIA vypustila na trh malou desku s Tegra K1
, , aktualita
Společnost NVIDIA již oficiálně vypustila na trh novou miniaturní základní desku Jetson TK1, která je vybavena čipem Tegra K1. Označuje ji přitom za skvělou vývojovou platformu pro všemožné nasazení včetně robotiky, automobilových systémů, apod.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA Jetson TK1 vybavený čipem Tegra K1 se spoléhá především na CUDA aplikace, které se dají využít pro různé specializované nasazení. Tegra K1 je založen na architektuře Kepler a obsahuje celkem 192 CUDA jáder, která mohou svůj výkon poskytnout pro GPGPU aplikace, přičemž slibují 300 GFLOPS. Tegra K1 je tak prvním mobilním čipem, který nabízí CUDA.

Samotný kit Jetson TK1 je již v podstatě hotový počítač, kterému chybí jen zobrazovací zařízení. Krom desky totiž za 192 dolarů dostaneme také AC adaptér, USB kabel a stručný manuál. Deska pak krom čipu Tegra K1 nabídne 2 GB paměti RAM, 16 GB paměti pro data, jeden slot pro poloviční karty s rozhraním mini PCIe, jeden slot pro velké karty SD či MMC, na opačné straně desky pak máme sériový port RS232, velký HDMI, USB 3.0, RJ-45 (RTL8111GS Realtek GigE LAN), dva audio konektory a micro USB 2.0. Hlavní paměť pro data budeme moci snadno rozšířit ještě pomocí zařízení s rozhraním SATA, pro něž deska nabídne i příslušné napájení z konektoru Peripheral Power. BIOS pak najde místo v 4MB SPI.

Co se týče softwarové výbavy, pak NVIDIA nabízí Linux for Tegra, což je modifikovaná verze Ubuntu 14.04 a navíc tu je balíček Board Support Package s OpenGL 4.4 a toolkity pro CUDA a VisionWorks. Pokud se chcete dozvědět o tomto kitu více, zde je příslušné pdf.

Deska by měla být již zanedlouho k dispozici v obchodech Newegg či Microcenter.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů