www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA zveřejnila finanční informace o fiskálním roce 2011

NVIDIA zveřejnila finanční informace o fiskálním roce 2011
, , aktualita
Společnost NVIDIA se rozpovídala o svém posledním kvartále fiskálního roku 2011, a tedy i o celém uběhlém roku. Příjmy se od třetího čtvrtletí zvedly o 5 procent na 886,4 mil. USD, čistý zisk dle GAAP principů se vyšplhal na 171,7 mil, USD,...
K oblíbeným
reklama
Společnost NVIDIA se rozpovídala o svém posledním kvartále fiskálního roku 2011, a tedy i o celém uběhlém roku. Příjmy se od třetího čtvrtletí zvedly o 5 procent na 886,4 mil. USD, čistý zisk dle GAAP principů se vyšplhal na 171,7 mil, USD, neboli 0,29 USD na rozředěnou akcii, což je oproti 3. kvartálu značné zlepšení (84,9 mil. USD a 0,15 USD).Výhled na další kvartál fiskálního roku 2012 předpovídá příjmy vyšší o 6 až 8 procent v porovnání s předchozím obdobím. NVIDIA v této době přitom zmiňuje především mobilní procesory, mezi nimiž má už 4jádrového zástupce a zde si opravdu věří. To díky tomu, že má nad konkurencí značný náskok. Navíc si již dnes běžně dostupná Tegra 2 našla mnoho zákazníků mezi velkými světovými firmami.

Připravuje také Project Denver, a sice procesor založený na architektuře firmy ARM, který má být integrovaný do budoucích procesorů pro PC, servery i superpočítače. Zde spoléhá i na to, že Microsoft oznámil podporu procesorům ARM, takže nový OS Windows by měl být schopný s nimi pracovat. Zde můžeme celkem jasně vidět kam toto vede - k počítačům schopným pracovat při malé zátěži s nízkospotřebovými procesory.

Ovšem je třeba také poznamenat, že architektura ARM má v sobě také velký výkonnostní potenciál, čehož hodlá NVIDIA u svých dalších generací procesorů patřičně využít. Jen abychom za pár let neuzřeli soumrak procesorů x86.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek