www.svethardware.cz
>
>
>
>

NZXT pozastavuje prodej skříní H1 kvůli obavám o bezpečnost

NZXT pozastavuje prodej skříní H1 kvůli obavám o bezpečnost
, , aktualita
Nestává se zrovna často, aby výrobce počítačových skříní zastavoval prodej svých produktů kvůli obavám o bezpečnost zákazníků. Těžko si vzpomenout na podobný případ, jako je právě ten s modelem NZXT H1. 
K oblíbeným
reklama
NZXT H1 jsou vysoké počítačové skříně určené pro sestavy založené na deskách formátu Mini ITX. Nejde však pouze o samotnou skříň, která se skrývá pod tímto produktem. Máme tu také integrovaný napájecí zdroj formátu SFX-L, který nabízí výkon 650 W, 80 Plus Gold a je plně modulární. Vane vítr přímo odtud? 
 
 
NZXT uvádí, že pozastavuje prodej skříní H1 z obav o bezpečnost, takže to by mohlo ukazovat přímo na zdroj, nicméně tak tomu není a zřejmě se nemusíme obávat, že by nám ten pustil do těla skříně 230 V.  
 
 
Jde o tzv. PCIe Riser, čili adaptér pro připojení karty do slotu PCIe, který je zde nutný k tomu, aby se do skříně vešla i velká grafická karta. Ta je tu umístěna na výšku a výrobce uvádí, že dva šroubky pro připevnění PCIe Riser ke skříni mohou vyvolat zkrat v PCB. Více se o tomto problému nedozvíme, ale vypadá to prostě tak, že původní šroubky jsou prostě jen příliš dlouhé. Ostatně výrobce svým zákazníkům začal rozesílat "opravnou sadu", kde najdeme prostě jen dva nové šroubky a instrukce, jak jimi nahradit ty staré. 
 
Z toho všeho vyplývá, že kdo je jen trošku šikovný, může si pomoci sám, přičemž sama firma NZXT žádá své zákazníky, aby svůj počítač nezapínali, dokud nezískají nové šroubky a nevymění je. Co jsme se ale vůbec nedozvěděli, je to, kde ony dva tuze nebezpečné šroubky jsou a jaké náhradní by se daly použít (návod na instalaci PCIe Riseru by nám ale mohl napovědět). Lze si představit, že výrobce toto nesdělil spíše záměrně, aby pak nemusel řešit případy, kdy si někdo svou opravou spíše přivodí problém, než aby vyřešil ten původní. Takže kvůli dvěma šroubkům byl nastartován program výměny ve spolupráci s americkou Consumer Products Safety Commission (CPSC). 
 
Zájemci se mohou případně ozvat na tuto speciálně zřízenou adresu: h1support@nzxt.com. 
 
Zdroj: NZXT


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy
Osoba Patricka Gelsingera, který se už do tří týdnů stane novým šéfem Intelu, zřejmě přitahuje pozornost lidí, kteří by už jinak byli raději v důchodu nebo pracovali jinde. Nyní je to Sunil Shenoy, který povede svůj inženýrský tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Aktualizováno: Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s CPU AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů