reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

NZXT představuje regulátor pro až šest PWM ventilátorů

, , aktualita
NZXT představuje regulátor pro až šest PWM ventilátorů
Společnost NZXT ohlásila příchod nového regulátoru otáček ventilátorů s označením Sentry Mix 2, do jehož schopností patří možnost připojit až šest ventilátorů, které k nastavení otáček využívají PWM. Můžeme přitom říci, že většina dostupných...
NZXT představuje regulátor pro až šest PWM ventilátorů
Společnost NZXT ohlásila příchod nového regulátoru otáček ventilátorů s označením Sentry Mix 2, do jehož schopností patří možnost připojit až šest ventilátorů, které k nastavení otáček využívají PWM. Můžeme přitom říci, že většina dostupných produktů podobného typu reguluje otáčky ventilátorů pomocí změny napětí, což často znemožní je provozovat na velmi nízké otáčky, respektive si pak uživatel nemusí být jistý, že se připojený ventilátor s nastaveným napětím rozjede.

Sentry Mix 2 má tedy šest kanálů, jejichž zapojení oznamuje vždy jedna kontrolka. Vybrat si přitom můžeme z pěti barev podsvícení. Co se týče samotných PWM kanálů, pak každý z nich má dle zprávy ustát zatížení až 30 W, což dohromady dává 180 W. To je samozřejmě až absurdně vysoký strop, neboť spotřeba ventilátorů pro chlazení PC se pohybuje v řádu wattů, a to ještě ne mnoha.

Zařízení je možné, respektive přímo vhodné umístit do standardní 5,25" pozice, která u řady nových PC již zůstává neosazena. Energii si pak bere z jednoho či dvou konektorů Peripheral Power a k dispozici je (alespoň zatím) jedna verze s matným čelním panelem. Cenu a dostupnost jsme se nedozvěděli.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama