NZXT představuje regulátor pro až šest PWM ventilátorů

NZXT představuje regulátor pro až šest PWM ventilátorů
, , aktualita
Společnost NZXT ohlásila příchod nového regulátoru otáček ventilátorů s označením Sentry Mix 2, do jehož schopností patří možnost připojit až šest ventilátorů, které k nastavení otáček využívají PWM. Můžeme přitom říci, že většina dostupných...
K oblíbeným
reklama
Společnost NZXT ohlásila příchod nového regulátoru otáček ventilátorů s označením Sentry Mix 2, do jehož schopností patří možnost připojit až šest ventilátorů, které k nastavení otáček využívají PWM. Můžeme přitom říci, že většina dostupných produktů podobného typu reguluje otáčky ventilátorů pomocí změny napětí, což často znemožní je provozovat na velmi nízké otáčky, respektive si pak uživatel nemusí být jistý, že se připojený ventilátor s nastaveným napětím rozjede.

Sentry Mix 2 má tedy šest kanálů, jejichž zapojení oznamuje vždy jedna kontrolka. Vybrat si přitom můžeme z pěti barev podsvícení. Co se týče samotných PWM kanálů, pak každý z nich má dle zprávy ustát zatížení až 30 W, což dohromady dává 180 W. To je samozřejmě až absurdně vysoký strop, neboť spotřeba ventilátorů pro chlazení PC se pohybuje v řádu wattů, a to ještě ne mnoha.

Zařízení je možné, respektive přímo vhodné umístit do standardní 5,25" pozice, která u řady nových PC již zůstává neosazena. Energii si pak bere z jednoho či dvou konektorů Peripheral Power a k dispozici je (alespoň zatím) jedna verze s matným čelním panelem. Cenu a dostupnost jsme se nedozvěděli.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek