www.svethardware.cz
>
>
>

Objevila se nikdy nevydaná hra SimRefinery od Maxisu

Objevila se nikdy nevydaná hra SimRefinery od Maxisu
, , aktualita
Maxis má na svědomí známé herní pecky jako např. SimCity. V 90. letech byla ve vývoji ale i další "hra" SimRefinery, která se teprve teď objevila volně na Internetu. Bezmála 30 let nedokončenou hru si nyní můžete zahrát i v prohlížeči.
K oblíbeným
reklama
První SimCity vyšlo v roce 1989, tedy už před více než 30 lety. Vydala jej tehdy společnost Maxis. Nebyla to však zdaleka jediná budovatelská strategie, kterou má na svědomí. V roce 1992 byla ve vývoji také "hra" SimRefinery. Uvozovky zde máme proto, že SimRefinery nebylo nikdy určeno jako počítačová hra pro veřejnost, ale šlo o projekt, který si zadala energetická společnost Chevron. Ta chtěla simulaci toho, jak fungují ropné rafinerie, aby lidé lépe chápali jednotlivé souvislosti v celém komplexu.
 
SimRefinery
 
Hra však nebyla nikdy dokončena. Nyní se po dlouhé době opět objevila na veřejnosti, kdy ji jeden ze čtenářů serveru ArsTechnica vyhrabal na 3,5" disketě. Odtud byla nahrána na internetový achiv Archive.org, kde je možné si ji stáhnout (281kB ZIP), nebo si dokonce zahrát v okně prohlížeče. Nekompletnost hry se pochopitelně projevuje v mnoha chybějících prvcích, grafických chybách a podobně.
 
SimRefinery
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše
V továrně firmy TSMC na Tchaj-waně přerušil výrobu výpadek proudu, což se dle odhadů týká až 40.000 waferů. Nejde sice o nejmodernější provoz, ovšem nyní každá taková událost může jen dále narušit běh firem, které čekají na své čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby
Problémy se značně nevyrovnanou nabídkou a poptávkou začínají zasahovat i průmyslové velikány. Společnost Apple se potýká s nedostatkem displejů, jejichž výrobci nemají dost kontrolerů a nyní se ozývá také Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS
Technologie DLSS představuje velice vítanou možnost, jak zvýšit snímkovací frekvenci i s prakticky neznatelným snížením kvality obrazu. Je tak pouze dobře, že se její podpora rozšiřuje a nyní i v rámci enginu Unity.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře