www.svethardware.cz
>
>
>

Objevila se nikdy nevydaná hra SimRefinery od Maxisu

Objevila se nikdy nevydaná hra SimRefinery od Maxisu
, , aktualita
Maxis má na svědomí známé herní pecky jako např. SimCity. V 90. letech byla ve vývoji ale i další "hra" SimRefinery, která se teprve teď objevila volně na Internetu. Bezmála 30 let nedokončenou hru si nyní můžete zahrát i v prohlížeči.
K oblíbeným
reklama
První SimCity vyšlo v roce 1989, tedy už před více než 30 lety. Vydala jej tehdy společnost Maxis. Nebyla to však zdaleka jediná budovatelská strategie, kterou má na svědomí. V roce 1992 byla ve vývoji také "hra" SimRefinery. Uvozovky zde máme proto, že SimRefinery nebylo nikdy určeno jako počítačová hra pro veřejnost, ale šlo o projekt, který si zadala energetická společnost Chevron. Ta chtěla simulaci toho, jak fungují ropné rafinerie, aby lidé lépe chápali jednotlivé souvislosti v celém komplexu.
 
SimRefinery
 
Hra však nebyla nikdy dokončena. Nyní se po dlouhé době opět objevila na veřejnosti, kdy ji jeden ze čtenářů serveru ArsTechnica vyhrabal na 3,5" disketě. Odtud byla nahrána na internetový achiv Archive.org, kde je možné si ji stáhnout (281kB ZIP), nebo si dokonce zahrát v okně prohlížeče. Nekompletnost hry se pochopitelně projevuje v mnoha chybějících prvcích, grafických chybách a podobně.
 
SimRefinery
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů