reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Objevuje se info o Intel Emerald Rapids: přinese až 64 jader

, , aktualita
Objevuje se info o Intel Emerald Rapids: přinese až 64 jader
Intel chystá nejen novou generaci serverových procesorů Sapphire Rapids, ale také jejího nástupce Emerald Rapids. Nyní se o ní dozvídáme další detaily. Počítat bychom např. mohli s až 64 jádry místo 56 nebo s 5-10% navýšením IPC.
Objevuje se info o Intel Emerald Rapids: přinese až 64 jader
Už nějakou dobu se čeká na nové serverové procesory Intel Sapphire Rapids. Přesto se už objevují informace o jejich nástupcích, řadě Intel Emerald Rapids. V jejich případě by mělo dojít k navýšení maximální počtu jader z 56 u Sapphire Rapids na 64. Tím by se měl také zvýšit počet ze 112 na 128 současně zpracovávaných vláken najednou. Architekturu Golden Cove by měla nahradit Raptor Cove, která má přinést navýšení IPC o 5-10 % (původně se předpokládal Golden Cove i pro Emerald Rapids). Vyráběny mají být 2. generací procesu Intel 7 a TDP má být až 350 W.
 
Intel Emerald Rapids
 
Počítá se s podporou 80 linek PCIe 5.0 přímo procesorem (další PCIe 4.0 pak nabídne čipová sada), paměti mohou být u jednoprocesorových systémů DDR5-5600, u víceprocesorových pak DDR5-4800, paměťový řadič je 8kanálový a bude možné mít až 16 modulů na socket. Emerald Rapids bude sám o sobě k dispozici až pro 8procesorové systémy, nicméně díky podpoře xNC bude možné jít i na více než 8 CPU. Dále se zde našlo místo na 4 linky UPI 2.0 x24 s rychlostí až 20 GT/s. Nebude chybět ani Shared Virtual Memory a Scalable IO Virtualization, vyšší bezpečnost má zajistit podpora Intel Trust Domain Extensions, SGX, PFR, VT-Redirect Protection (původně HLAT), Control-Flow Enforcement Technology a další.
 
Najděme tu několik akcelerátorů nebo technologií optimalizujících výkon, jmenovitě Data Streaming Accelerator, QuickAssist Technology, Dynamic Load Balancer, Advanced Matrix Extensions nebo In-Memory Analytics Accelerator. Emerald Rapids by si měl zachovat kompatibilitu s platformou Eagle Stream (LGA4677), kterou bude mít i Sapphire Rapids. Procesory jsou nadále plánovány na rok 2023.
 


reklama
reklama
reklama