www.svethardware.cz
>
>
>
>

Objevují se zmínky o 8jádrových desktopových APU AMD Ryzen Renoir

Objevují se zmínky o 8jádrových desktopových APU AMD Ryzen Renoir
, , aktualita
Mobilní procesory AMD poslední generace se už pomalují objevují v prvních noteboocích, a to až v 8jádrových verzích. Již brzy bychom se ale 8jádrových APU měli dočkat i v desktopech. Objevují se totiž první úniky.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD chystá rozšíření nabídky svých procesorů o nová desktopová APU. Ta nynější zatím končí na 4jádrových modelech (4C/8T u Ryzenu 5 3400G), což je pro mnohé málo a uvítali by i modely s větším počtem. Brzy se to zájemcům patrně splní, neboť se objevují úniky zmiňující nová APU, která by měla mít až 8 jader. Konkrétně by mělo jít o desktopové verze APU Ryzen Renoir, které známe z nových notebooků. O únik se postaral TUM_APISAK, který má na svědomí už několik jiných (a obvykle docela přesných) úniků.
 
AMD Ryzen Renoir
 
Hovoří o APU s 8 jádry a podporou 16 vláken, přičemž základní takt má činit 3,0 GHz, Boost pak dosahoval v testech 3,95 GHz (v průměru). Procesor byl totiž spatřen v jednom benchmarku provedeném na základní desce ASRock s chipsetem B550. Další úniky má na svědomí _rogame, který rovněž hovoří o 8jádrových APU, přičemž jedno z nich má mít základní takt 3,0 GHz (to by napovídalo stejný model), druhé pak dokonce 3,5 GHz. Integrované GPU má dle těchto informací běžet na frekvenci 1,75 GHz. Pokud jde o počet výpočetních jednotek, ten se prozatím neví.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek