Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Oculus odhalil vylepšený VR headset: Crescent Bay

22.9.2014, Jan Vítek, aktualita
Oculus odhalil vylepšený VR headset: Crescent Bay
Po dlouhých měsících, kdy z dílen firmy Oculus VR nepřišlo nic opravdu zajímavého, se objevil headset Crescent Bay. Nicméně stále nejde o prodejní verzi, ale o další prototyp, jenž má však představovat značný pokrok.
Oculus VR, nyní působící pod společností Facebook, tedy stále ještě není připraven přinést na trh finální verzi svého VR headsetu, který by byl připraven pro běžného zákazníka. Zájemci však mají možnost si pořídit vývojářské verze, a to již delší dobu nabízený Oculus DK2, ovšem ten už nyní asi nikdo nebude chtít, protože se objevil zbrusu nový Oculus Rift s kódovým označením Crescent Bay. Nicméně zájemci budou mít nejspíše smůlu, protože tento prototyp byl prý ukázán jen jako demonstrace toho, že Oculus nezahálí. O jeho nabídce jako dalšího vývojářského kitu nepadlo ani slovo.

Zatím bohužel nejsou známy zcela konkrétní specifikace nového prototypu, ale ten očividně nabídne vestavěná sluchátka a dále pak 360stupňové sledování pohybů hlavy a především vyšší rozlišení displeje i jeho obnovovací frekvenci.

Znamená to tedy, že Crescent Bay už nemá pro obě oči displej s rozlišením 1920 x 1080 s obnovovací frekvencí 75 Hz jako Oculus Rift DK2, ale něco lepšího. Uvažovat můžeme o rozlišení 2560 x 1600 nebo snad i o lepším. CEO firmy Oculus, Brendan Iribe, k tomu řekl, že sice stále nejde o finální verzi, ale prý už k ní není moc daleko.

Schopnost sledovat pohyb hlavy v plném 360° rozsahu znamená, že uživatel se nyní bude moci točit kolem dokola a ne jen v omezeném úhlu, což přispěje k lepšímu hernímu zážitku a pomůže zabránit pocitu nepohody a svázanosti. Audio technologie je licencována od firmy RealSpace 3D a má posloužit k prostorovému vnímání zvuku s ohledem na směr pohledu.

Nový prototyp je prý i lehčí než dosavadní verze, jichž se už dodalo více jak 100.000 do více než 130 zemích světa. Oculus stále přijímá objednávky na verzi DK2, ovšem dle svých slov "sprintuje" do cíle, kde na nás čeká finální verze určená pro pulty obchodů.

Zdroj: Hexus.net