www.svethardware.cz
>
>
>
>

Oculus získal Nimble: do virtuální reality se zapojí i ruce

Oculus získal Nimble: do virtuální reality se zapojí i ruce
, , aktualita
Společnost Oculus VR, která nyní tedy patří pod Facebook, akvizovala nový crowdfundingový startup Nimble VR. Od toho si můžeme slibovat, že do virtuální reality budeme moci zapojit i své ruce.
K oblíbeným
reklama
Možnost zapojení rukou do virtuální reality je jeden z hlavních předpokladů toho, aby byl virtuální svět skutečně věrohodný. Jde tedy o to, aby náš virtuální avatar prováděl stejné pohyby rukou, jaké děláme ve skutečnosti, což může ve výsledku i znamenat možnost interakce s okolím. Mohli bychom tak ve 3D hrách lépe a věrněji mířit zbraní, otevírat dveře a manipulovat s různými předměty, což by celé hraní posunulo o úroveň výše.

Kampaň Nimble VR na Kickstarteru byla minulou středu zrušena, ačkoliv její úkol vybrat 62.500 dolarů byl dvojnásobně překročen. Nimble VR tvoří systém Nimble Sense, který pracuje ve 110° úhlu pohledu před uživatelem a slibuje rychlé snímání pohybu rukou s velmi nízkým zpožděním, které do 3D obrazu reprodukuje celou kostru obou rukou. Systém k tomu využívá malou trojúhelníkovou kameru o velikosti o něco větší než balíček žvýkaček, kterou můžeme namontovat přímo na headset Oculus Rift (viz fotografie), nebo ji nechat umístěnou třeba na stole.

Nimble VR založil v roce 2012 Kenrick Kin, Chris Twigg a Rob Wang, kteří k sobě následně přizvali dva další pracovníky. Nejde o žádné nezkušené nováčky, však jde o bývalé pracovníky z Industrial Light and Magic či Pixaru, kteří získali své doktoráty i na MIT či Berkeley.

Oculus VR však neakvizoval pouze Nimble VR, ale také 13th Lab. Tento tým pracoval na prostředí, v němž by byl možné rekonstruovat přesné 3D modely objektů z reálného světa. To by nám umožnilo ve 3D virtuální realitě navštívit známá turistická lákadla, jako třeba pyramidy, jejichž proporce by měly být naprosto správné.

Další posilou Oculus VR je Chris Bregler, expert na techniku snímání pohybu (motion capture), který pracoval na filmech jako Star Trek Into Darkness a The Lone Ranger. I tento pán má zkušenosti z firmy Industrial Light And Magic, ale pracoval i pro Disney, HP a v této době také vyučuje na univerzitě v New Yorku. Nicméně v Oculus VR povede "Vision Research Team".

Zde se tedy už naplno projevuje výhoda toho, že za Oculus VR stojí finančně silný Facebook, díky němuž si firma může dovolit skupovat jiné společnosti a najímat kvalitní a zkušené zaměstnance. My doufejme, že již brzy se objeví výsledky jejich práce v podobě finálního produktu.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů