reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

OCZ ARC 100: nová rodina levných SSD

, , aktualita
OCZ ARC 100: nová rodina levných SSD
Společnost OCZ si na letošní léto připravila menší překvapení v podobě zbrusu nové rodiny desktopových a notebookových SSD. Jeho nové modely ARC 100 mají nabídnout nízkou cenu a slušné výkony.
OCZ ARC 100: nová rodina levných SSD
Společnost OCZ Technology začala být po přestupu pod křídla Toshiby velmi aktivní a není divu, když se jí otevřel přístup k pamětem NAND Flash, s čímž měla v posledních letech problémy. Za poslední čtvrtletí tak představila řadu novinek, mezi něž nyní patří i nová rodina klasických SSD v podobě 2,5" zařízení s rozhraním SATA 6 Gbps.

OCZ jimi chce oslovit širokou veřejnost a nabídnout jí levná SSD s rozumnou cenou. ARC 100 staví na již osvědčeném kontroleru Barefoot 3 M10 a využívají asynchronní 19nm paměti NAND Flash od Toshiby. Co se týče výkonu, slibují při sekvenčních operacích propustnost až 490 MB/s, což se pochopitelně týká čtení, a při náhodném zápisu 4kB bloků dat dosahuje výkonu 80.000 IOPS. Výrobce vybral tedy to nejlepší, co nám ARC 100 nabízí. Pokud chcete vědět podrobnosti, můžete pokračovat na produktové stránky (viz zdroj).

Výrobce se také ve zprávě zmínil o výdrži a udává, že po dobu tříleté záruční lhůty můžeme na ARC 100 zapsat 20 GB dat denně, což činí kolem 22 TB zapsaných dat. Ve zprávě ale není uvedeno, k jakému modelu se to vztahuje, neboť k dispozici budou 120GB, 240GB a 480GB kapacity. Všechny jsou již k dispozici na trhu za cca 2000 Kč, 3200 Kč a 6200 Kč s DPH.

Zdroj: TZ OCZ Technology
reklama
reklama
reklama