www.svethardware.cz
>
>
>
>

OCZ ohlásilo nová SSD založená na kontrolerech Indilinx Everest

OCZ ohlásilo nová SSD založená na kontrolerech Indilinx Everest
, , aktualita
Společnost OCZ Technology obohacuje svou už tak velmi širokou nabídku SSD o nové modely s označením Octane (SATA 6 Gbps) a Octane-S2 (SATA 3 Gbps), které jsou založeny na kontrolerech Indilinx Everest. Jedná se SSD v klasickém 2,5" kabátku,...
K oblíbeným
reklama
Společnost OCZ Technology obohacuje svou už tak velmi širokou nabídku SSD o nové modely s označením Octane (SATA 6 Gbps) a Octane-S2 (SATA 3 Gbps), které jsou založeny na kontrolerech Indilinx Everest. Jedná se SSD v klasickém 2,5" kabátku, jež se chystají na trh již na 1. listopadu.

Kontrolery Everest disponují dvěma jádry ARM a také až 512 MB paměti DRAM, podporou příkazu TRIM, NCQ a vlastní technologií NDurance. Už dle jejího názvu můžeme uhodnout, že ta se bude starat o rovnoměrné využití 2xnm pamětí NAND Flash, aby se svým omezeným počtem mazacích a zapisovacích cyklů vydržely co nejdéle. A krom toho se nezapomnělo ani na automatické šifrování dat pomocí AES.

Co se týče výkonů, pak v případě Octane a jejich synchronních NAND Flash to bude 560 MB/s při čtení a 400 MB/s při zápisu a 45000 IOPS (náhodné čtení 4 kB). Octane-S2 s asynchronními paměťmi budou slabší a poskytnou hodnoty 275/265 MB/s a 30000 IOPS.

K dispozici budou verze s kapacitami 128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB za nezveřejněné ceny.

Zdroj: TZ OCZ Technology
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik14 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů