reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

OCZ RevoDrive 350: PCIe SSD pro výkonné sestavy

, , aktualita
OCZ RevoDrive 350: PCIe SSD pro výkonné sestavy
OCZ Technology, která nyní již působí pod křídly Toshiby, si připravila nové SSD RevoDrive 350. To přichází v podobě karty pro rozhraní PCI Express a určeno je herním sestavám či pracovním stanicím.
OCZ RevoDrive 350: PCIe SSD pro výkonné sestavy
Jinými slovy, nový OCZ RevoDrive 350 by měl být velmi rychlý, a to zhruba trojnásobně v porovnání s SSD pro rozhraní PCI Express. Založen je pochopitelně na pamětech Toshiba, a to 19nm NAND Flash, které jsou napojeny na čtveřici kontrolerů LSI SandForce SF-2282. Rozhraní PCI Express 2.0 pak využívá celkem osm linek.

Ty by měly stačit na dosažení maximální propustnosti 1,8 GB/s, přičemž při zapisování malých 4kB bloků dat je to 140 000 IOPS, čili operací za sekundu. V porovnání s klasickými 2,5" SSD to je tedy velmi rychlé řešení, jež staví také na firemní Virtualized Controller Architecture (VCA) 2.0, která spojuje všechny čtyři kontrolery do jednoho virtuálního disku a umožní využívat S.M.A.R.T. příkaz TRIM a také funkci bezpečného, čili nenávratného mazáni dat. Problém samozřejmě není ani s využitím RevoDrive 350 jako systémového disku, z nějž bude počítač bootovat. Vedle OS Windows jsou podporovány také linuxové systémy.

RevoDrive 350 krytý hliníkovým blokem pro pasivní chlazení a k dispozici bude s kapacitami 240 GB, 480 GB a 960 GB a tříletou zárukou. To je zatím vše, co o něm výrobce prozradil.

Zdroj: TZ OCZ Storage Solutions
reklama
reklama
reklama