www.svethardware.cz
>
>
>
>

OCZ Technology přešla na 2Xnm NAND Flash - co na to výkon?

OCZ Technology přešla na 2Xnm NAND Flash - co na to výkon?
, , aktualita
Společnost OCZ Technology včera oficiálně oznámila, že jako první firma vyrábějící SSD přešla na 2Xnm paměti NAND Flash, a to v praxi znamená využití 25nm verze pamětí u Vertex 2 a jiných. To jí dovolí především snížit pořizovací cenu takových...
K oblíbeným
reklama
Společnost OCZ Technology včera oficiálně oznámila, že jako první firma vyrábějící SSD přešla na 2Xnm paměti NAND Flash, a to v praxi znamená využití 25nm verze pamětí u Vertex 2 a jiných. To jí dovolí především snížit pořizovací cenu takových produktů, což je logické. Ovšem pak již tisková zpráva obsahuje pouze oblíbená rčení o vedoucí pozici na trhu, snaze poskytovat spolehlivé a vysoce výkonné produkty, atd atd atd.Jak si ale nová SSD od OCZ stojí v reálném světě oproti starším verzím s 35nm paměťmi? Objevují se informace, že to není nijak růžové. OCZ prý především nijak neodlišuje nové modely od starých a co je důležitější, nové modely s kapacitou 180 GB a méně (tedy ty nejzajímavější pro běžného zákazníka) mají jednak o cca 5 - 6 GB menší reálnou kapacitu, podávají menší výkony (například 130 MB/s vs. 80 MB/s u nesekvenčního zápisu) a snížit se měl i počet zapisovacích/mazacích cyklů (tzv. P/E cycle) u jedné buňky z 5000 na 3000.

To vše jsou poněkud znepokojivé informace. Samotné OCZ vysvětluje snížení reálné kapacity tím, že potřebuje rezervovat prostor pro "sofistikované prvky sloužící spolehlivosti a výkonu", kde podrobně zmiňuje i tzv. wear leveling, tedy rovnoměrné rozložení zátěže buněk. Pokud se nad tím zamyslíme, může nám vyjít spojení se sníženou výdrží jednotlivých buněk, pro něž má SSD schovanou v rezervovaném prostoru náhradu.

Snad se tedy časem dočkáme více informací, jak na tom nové OCZ s 25nm paměťmi jsou a zda za většinou problémů nestojí nový firmware.

Zdroj: TZ OCZ Technology
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: únor 2021 Doporučené PC sestavy: únor 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek4 komentáře
Metačočka z MIT umí sama ostřit bez pohyblivých částí Metačočka z MIT umí sama ostřit bez pohyblivých částí
Na univerzitě MIT vznikl nový typ optické čočky, kterou autoři označují za metačočku a uvádějí, že ta je schopna sama ostřit bez jakýchkoliv pohyblivých částí, které by ji dokázaly posouvat, naklánět či měnit její tvar. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lenovo nabízí P40w: 40" monitor s Thunderboltem 4 a AMT Lenovo nabízí P40w: 40" monitor s Thunderboltem 4 a AMT
V záplavě nových a nových herních monitorů se objevil také jeden čistokrevný pracant, a to model z rodiny Lenovo ThinkVision. Jedná se o P40w, který nabízí rozhraní Thunderbolt 4 a také technologii Intel AMT. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Našla se konečně neutronová hvězda z nedávné exploze supernovy? Našla se konečně neutronová hvězda z nedávné exploze supernovy?
V roce 1987 byla zaznamenána exploze supernovy, která dle názoru astronomů měla po sobě zanechat s největší pravděpodobností neutronovou hvězdu. A na její hledání se pak pochopitelně zaměřili. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3060 v 3DMarku, výsledky zatím nenadchnou GeForce RTX 3060 v 3DMarku, výsledky zatím nenadchnou
GeForce Ampere hned po svém představení zaujaly zákazníky právě velice dobrým nárůstem výkonu oproti generaci Turing. Nyní přitom očekáváme model RTX 3060, který už byl otestován v 3DMarku a výsledky jsou poněkud rozpačité. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů