Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

OCZ Vertex 4 přichází vybaveny kontrolery Everest 2

5.4.2012, Jan Vítek, aktualita
OCZ Vertex 4 přichází vybaveny kontrolery Everest 2
Společnost OCZ si připravila novou řadu oblíbených SSD Vertex již s pořadovým číslem 4. A oproti předchozím verzím, včetně Vertex 3 z minulého roku, jejž jsme si samozřejmě vyzkoušeli i v recenzi, tato novinka již není založena na kontroleru...
Společnost OCZ si připravila novou řadu oblíbených SSD Vertex již s pořadovým číslem 4. A oproti předchozím verzím, včetně Vertex 3 z minulého roku, jejž jsme si samozřejmě vyzkoušeli i v recenzi, tato novinka již není založena na kontroleru od firmy Sandforce, nýbrž Indilinx. Konkrétně jde o model Everest 2.

To modelům Vertex 4 dodá velmi slušný výkon s datovou propustností až 535 MB/s a maximální hodnotou 120000 IOPS, přičemž pro náhodné čtení 4kB bloků dat to je 95000 IOPS a zápis je o 10000 IOPS pomalejší. V porovnání s Vertex 3 by mělo jít až o dvojnásobný výkon v IOPS. Vertex 4 se také mohou pochlubit nízkou latencí, pouze 0,04 ms při čtení a 0,02 ms při zápisu a všechno to má v reálném použití přinést až čtyřnásobné zvýšení výkonu oproti Vertex 3.

Kontroler Indilinx Everest 2 je dvoujádrový a taktovaný na 400 MHz a nespoléhá se prý na kompresi dat, což je kontrolerům SandForce často vyčítáno. Nechybí tu ani ECC engine pro zajištění integrity dat, techniky wear-leveling pro rovnoměrné využití paměťových buněk, možnost šifrovnání dat a firemní technologie Ndurance 2.0 pro správu připojených pamětí a prý i prodloužení jejich životnosti nad rámec specifikací, díky níž si OCZ věří a poskytuje na Vertex 4 pětiletou záruku.

Vypadá to tedy na velmi zajímavý produkt, jenž bude k dispozici s kapacitami od 128 GB do 512 GB. Kdy a za kolik, to zpráva neuvedla.

Zdroj: TZ OCZ Technology