Onda B250 D32-D3: 32 SATA portů na jedné desce

Onda B250 D32-D3: 32 SATA portů na jedné desce
, , aktualita
Společnost Onda nepatří mezi nejznámější výrobce základních desek a takové firmy se obvykle snaží nabídnout i něco speciálního. To zde platí bezezbytku, protože jde o desku přímo posetou SATA porty. 
K oblíbeným
reklama
Co se týče specialit z oblasti základních desek, obvykle mluvíme o výtvorech společnosti ASRock nebo Soyo, ale nyní tu máme společnost Onda, která představuje své nové desky B250 D32-D3 a B250 D32-D3 IPFS (nejspíše verze pro InterPlanetary File System). Obě nesou po 32 portech SATA, které jsou ve vhodných pozicích nastraženy i s napájecími konektory tak, aby se tyto desky mohly stát základem pro datový server. 
 
 
Desky samotné tak zajistí i napájení připojených disků nebo SSD a z rozmístění konektorů je jasné, že se myslelo na přímé napojení. Postačí tak vytvořit vhodnou konstrukci s šuplíky a zařízení se budou moci napojovat bez kabelů. Ty tak bude nutné přivést pouze k deskách a k tomu poslouží boční napájení pomocí šesti šestipinových 12V konektorů. Zajímavé je, že na těchto deskách vůbec nenajdeme 24pinový ATX konektor pro klasický PC zdroj, ale jinak by rozmístění komponent (procesorová patice, zadní porty, slot PCIe x1) víceméně odpovídalo ATX deskám. 
 
 
Nicméně rozměry Onda B250 D32-D3 jsou 406 x 311 mm, takže o ATX nejde. S ohledem na použitou čipovou sadu tu máme LGA 1151, ovšem podpora je omezena na Skylake a Kaby Lake. Nedozvíme se však, jak Onda řeší napojení všech těch rozhraní SATA, protože čipová sada B250 na to sama o sobě bude stačit těžko, tudíž to bude chtít nějaké přídavné kontrolery. Jde nejspíše o čipy mezi dvěma plnými řadami SATA konektorů, které na sobě dle bližšího zkoumání nesou logo firmy Marvell. 
 
Desky mohou díky rozhraním USB, HDMI i D-Sub fungovat jako základ běžného PC, i když s ne zrovna běžnou výbavou. Dobře také můžeme vidět, že paměti lze využít leda v podobě slotů SO-DIMM. Nakonec se dozvíme i cenu 3300 juanů, která odpovídá 11.000 korunám. Dostupnost na našem trhu ale zrovna očekávat nelze. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost
AMD již brzy umožní výrobcům základních desek, aby dostali na trh své modely s čipsetem B550, přičemž ty se již objevují v nabídkách zahraničních obchodů, kde jejich cena začíná na 100 dolarech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek