Onda B250 D32-D3: 32 SATA portů na jedné desce

Onda B250 D32-D3: 32 SATA portů na jedné desce
, , aktualita
Společnost Onda nepatří mezi nejznámější výrobce základních desek a takové firmy se obvykle snaží nabídnout i něco speciálního. To zde platí bezezbytku, protože jde o desku přímo posetou SATA porty. 
K oblíbeným
reklama
Co se týče specialit z oblasti základních desek, obvykle mluvíme o výtvorech společnosti ASRock nebo Soyo, ale nyní tu máme společnost Onda, která představuje své nové desky B250 D32-D3 a B250 D32-D3 IPFS (nejspíše verze pro InterPlanetary File System). Obě nesou po 32 portech SATA, které jsou ve vhodných pozicích nastraženy i s napájecími konektory tak, aby se tyto desky mohly stát základem pro datový server. 
 
 
Desky samotné tak zajistí i napájení připojených disků nebo SSD a z rozmístění konektorů je jasné, že se myslelo na přímé napojení. Postačí tak vytvořit vhodnou konstrukci s šuplíky a zařízení se budou moci napojovat bez kabelů. Ty tak bude nutné přivést pouze k deskách a k tomu poslouží boční napájení pomocí šesti šestipinových 12V konektorů. Zajímavé je, že na těchto deskách vůbec nenajdeme 24pinový ATX konektor pro klasický PC zdroj, ale jinak by rozmístění komponent (procesorová patice, zadní porty, slot PCIe x1) víceméně odpovídalo ATX deskám. 
 
 
Nicméně rozměry Onda B250 D32-D3 jsou 406 x 311 mm, takže o ATX nejde. S ohledem na použitou čipovou sadu tu máme LGA 1151, ovšem podpora je omezena na Skylake a Kaby Lake. Nedozvíme se však, jak Onda řeší napojení všech těch rozhraní SATA, protože čipová sada B250 na to sama o sobě bude stačit těžko, tudíž to bude chtít nějaké přídavné kontrolery. Jde nejspíše o čipy mezi dvěma plnými řadami SATA konektorů, které na sobě dle bližšího zkoumání nesou logo firmy Marvell. 
 
Desky mohou díky rozhraním USB, HDMI i D-Sub fungovat jako základ běžného PC, i když s ne zrovna běžnou výbavou. Dobře také můžeme vidět, že paměti lze využít leda v podobě slotů SO-DIMM. Nakonec se dozvíme i cenu 3300 juanů, která odpovídá 11.000 korunám. Dostupnost na našem trhu ale zrovna očekávat nelze. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala