Opera se spojí se SurfEasy kvůli lepšímu zabezpečení

Opera se spojí se SurfEasy kvůli lepšímu zabezpečení
, , aktualita
Dneska Opera prohlásila, že pohltila SurfEasy, to je společnost, která nabízí uživatelsky přívětivé VPN - virtuální privátní síť. Tím Opera ukazuje, že se chce skutečně dobře starat o své uživatele a jejich soukromí.
K oblíbeným
reklama
"Za posledních pár let se zvýšilo uvědomění okolo problémů s bezpečností. Všichni máme strach o naše data, která se poměrně snadno dají hacknout nebo monitorovat třeba zařízením, které používáte pro připojení k webu," řekl Chris Houston, výkonný ředitel SurfEasy.

"Když se spojíme s Operou, se společností, která má po celém světe přes 350 milionů uživatelů, můžeme urychlit naši představu dát uživatelům přístup do jednoduchých aplikací, které jim navrátí do rukou ochranu jejich online bezpečí," zakončuje Chris Houston.

Opera se přidává k dalším společnostem, které přebírají nová bezpečnostní řešení, aby uchránily uživatele před hackery nebo jinými hrozbami, které jsou v dnešní době hodně časté. A i když VPN není 100% bezpečné, tak dost znepříjemňuje nabourávání počítače. Obzvláště se VPN hodí v případech, pokud se připojujete k veřejné Wi-Fi síti nebo pokud nějaké internetové stránky nezašifrovávají přenos dat. A to protože VPN data šifruje.

Dále je důležité, že si aplikace nepamatuje žádnou aktivitu uživatele. Což dělá pouze minimum podobných aplikací. Doufejme, že to zůstane stejné, i když přejde SurfEasy pod křídla Opery, to by znamenalo pro uživatele další velký krok v bezpečnosti.

Až 86 % Američanů, kteří používají internet, podniklo v roce 2015 nějaké kroky k zabezpečení svého soukromí. A nejen k americkým občanům chce promluvit i SurfEasy, jehož software momentálně spolupracuje se systémy jako Windows, Max OS X, iOS nebo Android. Teď to vypadá, že tento software bude zakomponován do prohlížečů od Opery, které jsou k dispozici i pro další platformy, jako jsou například mobilní Windows.

I když to vypadá opravdu dobře, zatím SurfEasy nepůsobí v České republice. Působí v USA, Velké Británii, Kanadě nebo třeba v Německu a Brazílii. Ale pravděpodobně s Operou dorazí i do naší vlasti. Jen pro připomenutí Opera má také svůj zajímavý software, můžeme například uvést Operu Max, mobilní prohlížeč, který komprimací šetří data.

Ve výše zmíněných zemích lze program používat i zdarma, a to do 500 MB objemu dat měsíčně. To je celkem málo, pokud opravdu používáte internet, ale na odzkoušení to stačí. Otázkou je, zda i Opera zachová podobný limit nebo jestli ho nezruší. To by se určitě uživatelům líbilo, ale jak Opera k tomuto přistoupí, teprve uvidíme.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů