www.svethardware.cz
>
>

Operace Ghostwriter: falešné články na legitimních webech podrývají NATO

Operace Ghostwriter: falešné články na legitimních webech podrývají NATO
, , aktualita
Fake news jsou obrovským problémem dnešní doby a dle FireEye už 3 roky běží operace Ghostwriter, která má za úkol vydávat falešné články podrývající např. organizaci NATO na legitimních webech.
K oblíbeným
reklama
Na Internetu je dnes spousta informací a mnoho z nich je záměrně vymyšlených pro účelovou manipulaci (navíc si nelze dělat iluze, že by to dělala vždy jen jedna strana konfliktu). Tak se děje dle společnosti FireEye, která monitoruje fake news, jež se objevují s účelem podrývání organizace NATO, jejích vojáků a podobně. Zatím byli schopni dohledat útoky od března 2017, ale operace možná běží ještě déle. Konkrétně jde o to, že autoři falešných článků se snaží zvýšit věrohodnost tím, že je publikují i na zavedených webech. Některé totiž přijímají obsah od dalších uživatelů, dají jim přístup do CMS a pak už je celkem snadné vydat článek obsahující záměrně nepravdivé informace. Používá se i technika přepsání nezávadného a pravdivého článku novým, smyšleným, což mají dokazovat i archivy těchto stránek. Existují ale i jejich vlastní weby a šíření článků pomocí e-mailových kampaní.
 
Fake News
 
Prozatím bylo identifikováno 14 nepravých osobností, které na různých webech vydávají tyto fake news. Ukázalo se také, že si nezřídka sami navzájem "lajkují" články, ale nikdy to nedělali pro články mimo skupinu. Z mnoha příkladů to může být článek o tom, že němečtí vojáci měli údajně zdevastovat židovský hřbitov v Kaunasu (důkazem měl být zmanipulovaný obrázek hřbitova s německou vlajkou), jeden americký voják s COVID-19 měl zase záměrně chodit mezi obyvatele a snažit se je nakazit. Kompromitovaná stránka Polské akademie válečných studií pak obsahovala falešný článek studentů vyzývající k boji proti americké okupaci. Objevily se také falešné rozhovory, které byly vydány na několika kompromitovaných polských webech. Právě Polsko je kvůli svému negativnímu vztahu k Rusku častým cílem útoku a podobně to platí pro Litvu a Lotyšsko.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence
Očekávaný souboj firem AMD a NVIDIA může popustit uzdu fantazii, takže lze narazit na různé divoké scénáře. Ten od kanálu Moore's Law is Dead zmiňuje vyčkávací taktiku NVIDIE, která má zahrnovat softwarovou blokaci části RAM u testovacích vzorků.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu? Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu?
Generace Ice Lake nás minulý rok moc nenadchla, a to i kvůli jejím slabým základním taktům a velkému rozpětí turba. Jak to ale vypadá, alespoň v některých případech by na tom Tiger Lake mohly být mnohem, mnohem lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas
The Boring Company Elona Muska před čtvrt rokem dokončila ražení tunelu Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop). Nyní bylo rozhodnuto, že se prodlouží až do nového centra Resorts World Las Vegas.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X
Z fór Chiphell přichází informace, která je v podstatě v souladu s tím, co jsme nedávno slyšeli i o nových GeForce. Jde o kapacitu paměti na nových kartách a vedle toho se podíváme i na zprávy o teprve chystaných GPU Radeon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude? NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude?
NASA již ústy svého šéfa Jima Bridenstina mluví o pandemii jako o věci minulosti, se kterou se úspěšně vypořádala a nyní už pomalu vyhlíží další rok. My se můžeme podívat na to, co si pro něj chystá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek