www.svethardware.cz
>
>

Operace Ghostwriter: falešné články na legitimních webech podrývají NATO

Operace Ghostwriter: falešné články na legitimních webech podrývají NATO
, , aktualita
Fake news jsou obrovským problémem dnešní doby a dle FireEye už 3 roky běží operace Ghostwriter, která má za úkol vydávat falešné články podrývající např. organizaci NATO na legitimních webech.
K oblíbeným
reklama
Na Internetu je dnes spousta informací a mnoho z nich je záměrně vymyšlených pro účelovou manipulaci (navíc si nelze dělat iluze, že by to dělala vždy jen jedna strana konfliktu). Tak se děje dle společnosti FireEye, která monitoruje fake news, jež se objevují s účelem podrývání organizace NATO, jejích vojáků a podobně. Zatím byli schopni dohledat útoky od března 2017, ale operace možná běží ještě déle. Konkrétně jde o to, že autoři falešných článků se snaží zvýšit věrohodnost tím, že je publikují i na zavedených webech. Některé totiž přijímají obsah od dalších uživatelů, dají jim přístup do CMS a pak už je celkem snadné vydat článek obsahující záměrně nepravdivé informace. Používá se i technika přepsání nezávadného a pravdivého článku novým, smyšleným, což mají dokazovat i archivy těchto stránek. Existují ale i jejich vlastní weby a šíření článků pomocí e-mailových kampaní.
 
Fake News
 
Prozatím bylo identifikováno 14 nepravých osobností, které na různých webech vydávají tyto fake news. Ukázalo se také, že si nezřídka sami navzájem "lajkují" články, ale nikdy to nedělali pro články mimo skupinu. Z mnoha příkladů to může být článek o tom, že němečtí vojáci měli údajně zdevastovat židovský hřbitov v Kaunasu (důkazem měl být zmanipulovaný obrázek hřbitova s německou vlajkou), jeden americký voják s COVID-19 měl zase záměrně chodit mezi obyvatele a snažit se je nakazit. Kompromitovaná stránka Polské akademie válečných studií pak obsahovala falešný článek studentů vyzývající k boji proti americké okupaci. Objevily se také falešné rozhovory, které byly vydány na několika kompromitovaných polských webech. Právě Polsko je kvůli svému negativnímu vztahu k Rusku častým cílem útoku a podobně to platí pro Litvu a Lotyšsko.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek