reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Operační systém Windows Vista opět odložen, dočkáme se jej patrně v roce 2007

23.3.2006, Milan Šurkala, aktualita
Operační systém Windows Vista opět odložen, dočkáme se jej patrně v roce 2007
Tak a je to tu zase. Připravovaný operační systém Windows Vista (znám také pod kódovým označením Longhorn) přijde na trh zase o něco později, než Microsoft doposud hlásal. Zatímco podniková sféra se dočká v listopadu 2006, obyčejní zákazníci...
Tak a je to tu zase. Připravovaný operační systém Windows Vista (znám také pod kódovým označením Longhorn) přijde na trh zase o něco později, než Microsoft doposud hlásal. Zatímco podniková sféra se dočká v listopadu 2006, obyčejní zákazníci si budou muset počkat až do ledna 2007.Důvodem je podle Microsoft velký důraz na kvalitu produktu. Vzhledem k tomu, jak dlouho už vývoj trvá, měla by Vista být opravdu důkladně odladěný systém. Jestli však bude dosahovat takových kvalit, jakými se prozatím Microsoft chlubí, ukáže až listopad 2006 a leden 2007.

Vývoj Longhornu započal již v roce 2001, přičemž uvedení bylo původně plánováno na rok 2004! Následně bylo posunuto na rok 2005, poté 2006 a nakonec až na 2007. Nyní jen doufejme, že leden 2007 je opravdu konečné datum. Vzhledem k posunům těchto dat v posledním roce všemi možnými směry bych si tak jistý nebyl.

Zdroj: www.microsoft-watch.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama