www.svethardware.cz
>
>
>

Optix MAG342CQR: první monitor MSI se zakřivením 1000R

Optix MAG342CQR: první monitor MSI se zakřivením 1000R
, , aktualita
Společnost MSI se rozhodla nabídnout na trhu proklatě zakřivený monitor, a sice model Optix MAG342CQR, jenž má hodnotu 1000R. Znamená to poloměr zakřivení, takže část pomyslné kružnice s tímto poloměrem monitor opisuje. 
K oblíbeným
reklama
Pokud bude uživatel sedět přesně metr před obrazovkou monitoru, všechny body na ní budou od něj stejně vzdáleny, což je pochopitelně relativní, neboť většina lidí má dvě funkční oči a nekouká na monitor z jen jednoho bodu. Nicméně málokdo také bude koukat na monitor z takové vzdálenosti, alespoň při práci či hraní na PC, byť jde o velký panel s úhlopříčkou 34 palců. 
 
 
Optix MAG342CQR navazuje na starší model Optix MAG341CQ se stejnou úhlopříčkou, ovšem o výrazně nižším zakřivení 1800R. Oba přitom mají stejné rozlišení, a sice UWQHD, což je 3440 x 1400 pixelů s poměrem stran 21:9. 
 
Nový model Optix MAG342CQR by také měl dosáhnout alespoň 100Hz obnovovací frekvence, kterou nabídl starý, ale lze očekávat, že to bude nejspíše ještě více, ale to se zatím nedozvíme. Výrobce ale mluví o pozorovacích úhlech 178° v obou směrech, takže nepůjde o panel typu TN, nýbrž nejspíše o IPS. 
 
Dále se MSI chystá na letošním CES představit také model Optix MEG381CQR, což bude první inteligentní HMI monitor.
 
 
Krom toho, že bude mít "anténku" a něco, co vypadá jako kulomet v podvěsu, je tu vlevo dole malý OLED displej zobrazující různé informace o hře. Z dostupného popisu se zatím nic nedozvíme, takže si musíme počkat. 
 
 
A pak je tu také mnohem obyčejněji vypadající Optix PS321QR i pro práci s grafikou, který slibuje pokrytí DCI-P3 z 95 % a Adobe RGB z 99 %. Ovšem jde zároveň i o herní monitor s obnovovací frekvencí 165 Hz a odezvou 1 ms. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře