www.svethardware.cz
>
>
>

Oracle konečně skončí trápení plug-inu Java

Oracle konečně skončí trápení plug-inu Java
, , aktualita
Společnost Oracle se rozhodla, že plug-in Javy pro prohlížeče, který se za dlouhá léta své existence stal oblíbeným cílem různého malwaru, konečně skončí. Ještě větší bezpečnostní hrozbou pro počítače ale je Adobe Flash, který zatím ještě nekončí.
K oblíbeným
reklama
Nicméně nebylo tomu tak vždy. Ještě před pár lety mělo dle Cisca celkem 91 procent veškerých útoků směřovat právě na Javu, ovšem od té doby se situace změnila a nyní to je právě Flash, který je největší hrozbou pro osobní počítače dnes, alespoň tedy dle zprávy firmy Cisco z předchozího roku.

Pokles útoků na Javu byl docílen prací firmy Oracle na vylepšení jejího zabezpečení, díky čemuž se útoky více zaměřily na Adobe Flash, což bylo potvrzeno také objevením dalších exploitů v jeho nových verzích. Nicméně Oracle i tak neplánuje vypuštění nové verze plug-inu při příležitosti příchodu Javy 9 a zároveň oznamuje, že plug-in pro prohlížeče bude někdy poté zcela zrušen. To již vůbec nezasáhne prohlížeče Edge nebo Chrome, které s ním v aktuálních verzích už nepočítají a Firefox se na tento krok zatím chystá. Někteří vývojáři tak reagovali už dříve na to, že Oracle přicházel se záplatami ne moc pohotově.

Oracle ale ve svém vyjádření nezmiňuje bezpečnostní problémy a namísto toho říká, že Java se postupem času vyvinula v jednu z nejvíce využívaných platforem, a to i v rámci prohlížečů. Nicméně rostoucí využívání mobilních verzí prohlížečů, které typicky nepodporují plug-iny, způsobil, že jejich tvůrci začali omezovat i zcela vypouštět podporu plug-inů i v ostatních verzích prohlížečů, tedy i v těch desktopových. Jinými slovy, Oracle to svádí na vývojáře prohlížečů.

Čili pokud máte v počítači stále nainstalovanou Javu, kterou jinak k ničemu nepotřebujete, bude nejlepší ji už zcela odinstalovat. Podobné je to s Flashem, který už největší servery jako Facebook nebo YouTube přestaly používat. Oracle sám doporučuje firmám, které spoléhají na plug-in Javy, aby začaly hledat jinou alternativu, která nebude žádné plug-iny potřebovat.

Zdroj: Extremetech
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek