reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Originální a cenově dostupný pasivní CPU chladič od Nofan

, , aktualita
Originální a cenově dostupný pasivní CPU chladič od Nofan
Ne zrovna známá společnost Nofan si připravila velmi zajímavý pasivní chladič, který navazuje na její předchozí model CR-95C. Jde o chladič CR-80EH, jenž má podobnou konstrukci, čili je vyroben z nezbytné základny, která se přitiskne na...
Originální a cenově dostupný pasivní CPU chladič od Nofan
Ne zrovna známá společnost Nofan si připravila velmi zajímavý pasivní chladič, který navazuje na její předchozí model CR-95C. Jde o chladič CR-80EH, jenž má podobnou konstrukci, čili je vyroben z nezbytné základny, která se přitiskne na heatspreader procesoru, ale pak je jeho konstrukce velmi nezvyklá.

Hlavním rozdílem mezi oběma chladiči je, že nový CR-80EH je vyroben z mědi, jejíž výhodou by mělo být daleko lepší rozvádění tepla skrz tenká drátová žebra. Ta se od základny zdvihají vzhůru a dohromady tvoří jakýsi koš zasahující do prostoru nad základní deskou. Výrobce pak předpokládá, že skrz tento koš bude proudit vzduch a přebírat teplo z těla chladiče.

Samotný CR-80EH má výšku 113 mm a jeho vrchní část má průměr 155 mm. Hmotnost je pak pouze 300 gramů, což zahrnuje i horní kruh se skrytou heatpipe, která pomáhá držet tělo pohromadě. Podporovány jsou sockety LGA1150, LGA1155 a LGA1156, případně i AMD, ale výrobce doporučuje, aby TDP procesoru nepřekročilo 80 W.

Cena nového chladiče byla stanovena na 60 USD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama