Over:Board umožní využít Raspberry Pi Compute Module 4 v Mini-ITX systému

Over:Board umožní využít Raspberry Pi Compute Module 4 v Mini-ITX systému
, , aktualita
Pokud by snad někdo měl zájem provozovat Raspberry Pi v systému založeném na formátu Mini-ITX, díky produktu Over:Board bude mít tu možnost. Ten je určen konkrétně pro Raspberry Pi Compute Module 4.
K oblíbeným
reklama
Over:Board je tak v podstatě adaptér v podobě desky formátu Mini-ITX, která sedne do každé skříně, která jej podporuje a umožní napájení i pomocí ATX (SFX) zdroje, jak je zřejmé z 24pinového napájecího konektoru. 
 
Raspberry Pi Compute Module 4 je novinka z loňského října, která je určena právě pro podobné mateřské či rozšiřující desky, které samy o sobě zajistí potřebná fyzická rozhraní. A jak je vidět, formát Mini-ITX je na takový modul spíše až zbytečně velký, ale je pravda, že ve světě malých PC desek je nejrozšířenější, což se odráží i v nabídce skříní a podobně. 
 
 
Jaká je tu ale výbava? Mezi externí I/O porty zde patří jednak Micro USB, pak sériový COM, dva HDMI porty, dva USB 2.0, gigabitový Ethernet, slot pro kartu Micro SD a dva audio jacky nejspíše pro sluchátka/repro a mikrofon. 
 
Další rozhraní najdeme posázená různě na desce a krom ATX napájecího konektoru tu je plný PCIe x16 (ovšem daný Raspberry Pi nabízí jen jednu linku PCIe 2.0), pak tu je 40pinové GPIO, jeden SATA konektor, headery pro přední panel skříně, ventilátorový konektor s PWM, UART i alternativní 4pinový vstup.
 
 
Výrobce zatím ukázal jen rendery desky s klasickými rozměry 170 x 170 mm, neboť ta je zatím v rané vývojové fázi. Jde totiž o crowdfundingový projekt, který ještě není řádně financovaný a nyní probíhá na Indiegogo kampaň, která má za cíl vybrat alespoň 5000 liber. Kdo bude chtít mít svou desku co nejdříve, a to už v březnu, ten si ale zaplatí 199 liber a kdo se spokojí s dodáním v květnu, zaplatí 149 GBP a v září už "jen" 99 GBP. To je zajímavý přístup nicméně i za 99 liber jde o drahý produkt vzhledem k tomu, co nabízí, ovšem zde se prostě platí vysoká cena právě i kvůli tomu, že celkově nepůjde o masově vyráběné zboží. Navíc samozřejmě není vůbec zaručeno, že se za své peníze dočkáme kýženého produktu (a že bude bezproblémový). 
 
Zdroj:  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Aktualizováno: Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s CPU AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář