www.svethardware.cz
>
>
>

Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík

Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
, , aktualita
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
K oblíbeným
reklama
Pokud chce někdo chladit tekutým dusíkem, musí si zpravidla připravit především kovovou (měděnou) nádobu, která se připevní jako chladič na procesor či GPU a do ní se lije a dolévá samotný dusík. Ten se přitom uvolňuje do okolí v podobě bílé mlhy, takže Max “Hardware Numb3rs” Parisotto si řekl, že by bylo efektní, aby ta vycházela z úst ledového draka. 
 
 
Respektive dračí hlavy, kterou si nechal s pomocí týmu Italian Extreme Modders vytvořit na 3D tiskárně a přidal do ní ještě modré světelné diody pro lepší efekt. 
 
 
Profesionální overclocking je ostatně především show, takže proč si ji trošku neozvláštnit? Parisotto s využitím svého "dračího chlazení" pak zkusil popohnat procesor AMD Ryzen 7 3800X na 5648 MHz s frekvencí Infinity Fabric (FCLK) na 1600 MHz  a vytvořit rekord v Cinebench R15 pro osmijádrové procesory. Nakonec se ale musel spokojit se čtvrtým místem s výsledkem 2985 bodů, pro překonání rekordu by musel dosáhnout více než 3003 body. Navíc se brzy se svým výsledkem posunul až na šestou pozici. Max se ale nevzdává a hodlá rekord překonat v dalším pokusu s lépe vyladěnou sestavou a v jeho případě to bude spíše návrat na první pozici, kterou původně získal krátce po vypuštění procesorů Zen 2 na trh. 
 
Dračí hlava ale také slouží k odvodu odpařeného dusíku pryč s využitím ventilátorů Noctua Industrial PPC. Elektronika s diodami také musela být dobře izolována, neboť procházející páry mají teplotu i minus 100 °C, takže se na hlavě sráží voda a tvoří led. Zvláštní chválu pak Parisotto pěje právě na průmyslové ventilátory firmy Noctua, které dle něj vydrží i teploty, při nichž by se jiné rovnou rozpadly. 
 
Co se týče zbylé výbavy, použita byla deska Asus X570 Crosshair VIII Hero, grafická karta MSI GeForce GT 710, na níž samozřejmě vůbec nezáleží a spíše je vhodné, aby byla energeticky co nejméně náročná. Pak to jsou paměti G.Skill Trident Z RGB DDR4-4600 C18 (2x 8GB) a zdroj EVGA Supernova 1600 G2 (1600W).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů