www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ovladače AMD Crimson obsahují chybu, náprava přijde dnes

Ovladače AMD Crimson obsahují chybu, náprava přijde dnes
, , aktualita
Aktualizováno: Někteří majitelé grafických karet Radeon po aktualizaci ovladačů na nejnovější Radeon Software Crimson ohlásili chybu, která jejich karty ohrožuje nedostatečným chlazením. AMD už tyto problémy uznalo a ještě dnes má přijít s opravenými ovladači.
K oblíbeným
reklama
Problém je celkem jednoduchý. V některých případech se po aktualizaci na ovladače Crimson stalo, že ventilátory na chladiči grafické karty se zasekly na 20 procentech svého plného výkonu, a to nehledě na zatížení samotné karty. Je zřejmé, že takto nastavené chlazení by mohlo v krajním případě kartu i poškodit, ovšemv případě přehřátí by měla zapracovat ochrana v podobě podtaktování GPU, která je zahrnuta přímo ve firmwaru karty, a je tedy nadřazena ovladačům. A pokud by ani to nepomohlo, GPU se může kompletně vypnout.

Uživatelé udávají, že tato chyba se týká jen některých GPU, ovšem platí pro široké rozpětí karet od série HD 7000 až po nějnovější sérii 300. Zjistit ji můžete jednoduše monitorováním otáček ventilátoru, jeho podezřele tichým chodem i v zátěži a pochopitelně i tak, že výkon karty je podstatně nižší než dříve.


Společnost AMD už slíbila, že brzy bude mít připraven hot fix, takže na něj vyčkejte, pokud máte s chlazením a výkonem své karty nějaké problémy. A jak firma slíbila, tak vydala AMD Radeon Software Crimson Edition 15.11.1 Update, který má řešit nejen problémy s chlazením karet, ale také jisté specifické bugy ve hrách Just Cause 3, Fallout 4, Star Wars: Battlefront a Call of Duty Black Ops III.

Zdroj: wccftech

reklama
Nejnovější články
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře