www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ovladače AMD Crimson obsahují chybu, náprava přijde dnes

Ovladače AMD Crimson obsahují chybu, náprava přijde dnes
, , aktualita
Aktualizováno: Někteří majitelé grafických karet Radeon po aktualizaci ovladačů na nejnovější Radeon Software Crimson ohlásili chybu, která jejich karty ohrožuje nedostatečným chlazením. AMD už tyto problémy uznalo a ještě dnes má přijít s opravenými ovladači.
K oblíbeným
reklama
Problém je celkem jednoduchý. V některých případech se po aktualizaci na ovladače Crimson stalo, že ventilátory na chladiči grafické karty se zasekly na 20 procentech svého plného výkonu, a to nehledě na zatížení samotné karty. Je zřejmé, že takto nastavené chlazení by mohlo v krajním případě kartu i poškodit, ovšemv případě přehřátí by měla zapracovat ochrana v podobě podtaktování GPU, která je zahrnuta přímo ve firmwaru karty, a je tedy nadřazena ovladačům. A pokud by ani to nepomohlo, GPU se může kompletně vypnout.

Uživatelé udávají, že tato chyba se týká jen některých GPU, ovšem platí pro široké rozpětí karet od série HD 7000 až po nějnovější sérii 300. Zjistit ji můžete jednoduše monitorováním otáček ventilátoru, jeho podezřele tichým chodem i v zátěži a pochopitelně i tak, že výkon karty je podstatně nižší než dříve.


Společnost AMD už slíbila, že brzy bude mít připraven hot fix, takže na něj vyčkejte, pokud máte s chlazením a výkonem své karty nějaké problémy. A jak firma slíbila, tak vydala AMD Radeon Software Crimson Edition 15.11.1 Update, který má řešit nejen problémy s chlazením karet, ale také jisté specifické bugy ve hrách Just Cause 3, Fallout 4, Star Wars: Battlefront a Call of Duty Black Ops III.

Zdroj: wccftech

reklama
Nejnovější články
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek14 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek