www.svethardware.cz
>
>
>

OWC Accelsior 4M2: SSD s rychlostí až 6000 MB/s

OWC Accelsior 4M2: SSD s rychlostí až 6000 MB/s
, , aktualita
Společnost OWC přichází s velmi zajímavým SSD diskem Accelsior 4M2. Ten je jen jakýmsi kontejnerem pro až 4 m.2 NVMe disky, díky čemuž dokáže vytáhnout maximální přenosovou rychlost až 6000 MB/s.
K oblíbeným
reklama
Pokud potřebujete opravdu extrémně rychlý SSD disk, pak má pro vás společnost OWC řešení v podobě své PCIe karty Accelsior 4M2. Už i zvláštní název napovídá, o co vlastně půjde. Nejde přímo o SSD disk, ale o PCIe x8 3.0 kartu pro x8 nebo x16 slot, která pod velkým pasivním chladičem může ukrývat až 4 m.2 NVMe SSD disky. Ostatně bude prý nabízena i s kapacitou 0 GB a jeden až čtyři disky si pak můžete dodat sami (nyní jsou v prodeji verze s již osazenými disky).
 
OWC Accelsior 4M2
 
Sám výrobce dodává karty s předinstalovanou kapacitou od 1 TB do 8 TB, přičemž o napájení se vždy postará jen PCIe slot a není potřeba žádného externího napájení. Pokud je necháte spojit do diskového pole RAID 0, můžete se těšit až na přenosovou rychlost 6000 MB/s. K dispozici je nicméně i podpora RAID 1, 4, 5, 1+0 (10) a JBOD. A pokud by to nestačilo, můžete postavit do RAIDu rovnou dvě tyto karty. Ke správě dat je použita aplikace SoftRAID.
 
Cílen je tak zejména jako rozšíření úložné kapacity pro počítače Mac Pro, kde jsou příplatky za vyšší kapacitu doslova extrémní. Abychom pravdu řekli, on Accelsior 4M2 také není úplně nejlevnější. 1TB varianta vyjde na $480, za 2TB zaplatíte $630, 4TB verze vyjde na $950 a největší 8TB kousek vás ochudí o $1600. Pochopitelně je ale možné tyto disky využít i v normálních PC, nemusí to být Apple. Záruka je 5letá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře