reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Padělaná čínská elektronika se prodává lépe než originály

, , aktualita
Padělaná čínská elektronika se prodává lépe než originály
Pirátská aktivita v Číně je velká, to každý ví, ale s tolika továrnami a dostupnou technologií v čínských továrnách prý není problém napodobit elektroniku a vzhled nových originálních produktů tak rychle, že než originály dorazí na trh,...
Padělaná čínská elektronika se prodává lépe než originály
Pirátská aktivita v Číně je velká, to každý ví, ale s tolika továrnami a dostupnou technologií v čínských továrnách prý není problém napodobit elektroniku a vzhled nových originálních produktů tak rychle, že než originály dorazí na trh, jsou již dávno k dispozici napodobeniny. Na originály je poté zákazníky pohlíženo jako na předražené falzifikáty.Poznala to například firma LG a její Chocolate telefon, jehož velmi zdařilé kopie se objevily dávno předtím, než byla firma schopna vyrukovat s vlastní čínskou verzí. Další příklad je Sony PSP, jenž se měl vydat ve verzi s GSM mobilním telefonem. Čínský výrobce na toto zareagoval vlastní kopií, kdy uvedl na trh velmi podobné zařízení, které v sobě integrovalo mobilní telefon a aby se neřeklo, tak byly přidány i hry výrobce Nintendo. Mimo Čínu se takové výrobky však oficiálně neobjevují, ale o to se samozřejmě umí postarat černý trh a pašeráci, kteří je rozšiřují po Asii.

Falešné produkty se tak prodávají velmi dobře i proto, že jejich kvalita bývá kolikrát velmi dobrá. Firma Samsung se rozhodla sama vyhledat výrobce napodobenin svých výrobků a poté, co je našla, nabídla jim šanci pracovat legálně. Ti však odmítli se slovy, že si více vydělají, když budou takto pokračovat. Co následně udělal Samsung, není známo.

Zdroj: iTWire
reklama
reklama
reklama