reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

palmOne WebSphere Micro Environment MIDP 2.0

, , článek
palmOne WebSphere Micro Environment MIDP 2.0
Společnost palmOne před několika dny vydala inovovanou verzi Java runtime optimalizovanou pro ARM procesory. Program navržený pro přístroje z řady palmOne Tungsten (kromě TT a TW), Zire 71 a Treo 600 tak umožňuje majitelům zmíněných typů spouštět na svých handheldech aplikace vytvořené pro Java 2 Micro Edition (CLDC 1.1 a MIDP 2.0 kompatibilní).
palmOne WebSphere Micro Environment MIDP 2.0
Java logoFirma také vytvořila seznam Java programů ve svém Software Connection Online Store ve spolupráci s webem Handango. Seznam tedy bude obsahovat jak standardní aplikace instalovatelné přes HotSync, tak i Java aplikace, jež mohou být například u Trea 600 instalovány bezdrátově.

"Ať již jde o nabídku nových her, které mají zákazníka pobavit v nudné chvilce nebo o to zajistit, aby cestující zástupci firem u sebe vždy měli aktuální data, Java činí vše ještě snadnější a pro kohokoliv snadno dostupné," říká Jonathan Oakes, Senior Director of Strategy u palmOne.

A teď to nejdůležitější - cena. Java WebSphere Micro Environment runtime je volně ke stažení pro majitele některého z handheldů typu Zire 71 nebo Tungsten zakoupeného po 1. říjnu 2003 včetně (kromě TT, ten již není podporován a TW, na němž běží pouze starší verze CLDC 1.0 i MIDP 1.0). Majitelé Trea 600, stejně jako vlastníci Zire 71 a Tungstenů, kteří zakoupili svoje přístroje před tímto datem, si mohou aplikaci pořídit za 6 USD na webu palmOne Software Connection. Seznam aktuálně nabízených aplikací je k vidění zde, vývojářům je pak určen free MIDP 2.0 Toolkit.
Zdroj: Brighthand
reklama
reklama
reklama