reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

PalmSource a Linux - Hudba budoucnosti?

, , článek
PalmSource a Linux - Hudba budoucnosti?
PalmSource včera oznámil akvizici společnosti China MobileSoft Limited (CMS), jednoho z největších producentů aplikací pro mobilní zařízení. Představitelé PalmSource informovali novináře také o tom, že chtějí vyvinout speciální verzi Palm OS, která bude využívat Linuxového jádra.
PalmSource a Linux - Hudba budoucnosti?
PalmSource poslal otevřený dopis Palm OS komunitě i uživatelům Linuxu, ve kterém zdůvodňuje krok, který učinil a popisuje všechny výhody spojení s koupí CMS. Akvizice čínského softwarového giganta dává PalmSource naději, že by své aktivity mohl rozvíjet v dalších zemích světa a díky vylepšenému balíku aplikací (a nárůstu prodeje) by se zvýšily i zisky společnosti.

CEO PalmSource David Nagel k tomu řekl: „Jedná se o další milník v oblasti mobilních zařízení a telefonů. Plánujeme nabídnout uživatelům jednoduchý a flexibilní Palm OS systém, který by bylo možné používat ve všech telefonech. Věříme, že kombinace PalmSource, Linuxu a CMS nám dává technologickou převahu abychom mohli soutěžit i s vlastním Palm OS systémem.“

CMS v současné době dodává na trh přibližně 10 aplikací pro mobilní telefony, zdárně upevňuje své postavení i ve světě Linuxu.

PalmSource bude nabízet i v budoucnu Palm OS Garnet a Cobalt bez velkých změn, včetně podpory mnoha mobilních zařízení. Největší plány PalmSource se týkají použití Palm OS mezi uživateli Linuxu, u kterých nejsou Palmy (ani samotný systém) v tak velké oblibě.
Zdroj: BargainPDA
reklama
reklama
reklama